Úvod » Sezóna 2012 » Mistrovství republiky

Mistrovství ČR v malé kopané 2012, 6.7. – 7.7. Černá Hora

publikováno 21.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Po dodatečném pozvání jel náš tým reprezentovat blanenský okres na Mistrovství republiky. Historická účast ostudou rozhodně neskončila.

Mistrovství ČR v malé kopané 2012, 6.7. – 7.7. Černá Hora

Poněkud překvapivě si na náš tým po odřeknutí vyspělejších mančaftů vzpomněl pan Nejez z vedení blanenské malé kopané a nabídnul nám obsazení posledního volného místa na mistrovství republiky.  Při vědomí, že takovou šanci již mít zřejmě nebudeme, jsme nabídku bez váhání přijali a zařadili jsme se tak po bok 40 týmů, které na čtyřech perfektně připravených černohorských hřištích bojovali o titul republikového šampiona. Samosebou, že naše ambice tak vysoko nesahaly, spíše jsme nechtěli udělat ostudu.

První turnajový den 6.7.2012

První den probíhaly kvalifikační boje, v 8 skupinách bylo pět týmů, z nichž 4 postupovaly do semifinálových skupin. Do skupiny nám los určil Tango Brno, Pardály z Budvaru, Tip Credit Pardubice a dobře známé FK Rozhraní. Protože tým z Pardubic nepřijel, bylo jasné, že si na turnaje zahrajeme i následující den. Šlo pouze o to, z jaké příčky.

FK Rudná – FK Rozhraní (1.liga, Blansko) 0:1

Remízový zápas, který bohužel rozhodla hezky vyřešená brejková akce Rozhraní. Velkou šanci  na vyrovnání měl Honza Zelený, kterého zázračně vychytal gólman. Stejně tak si připsal neuvěřitelný zákrok po střele Tomáše Hlavenky. Rozhraní si moc šancí nevytvořilo, ani nemělo převahu, ale vytěžilo ze zápasu maximum.

FK Rudná – RKM Tango Brno (brněnská liga) 1:7

Jednoznačný zápas proti favoritovi turnaje v čele s futsalovým reprezentantem Michalem Belejem. Vůbec jsme nestíhali, Tango hrálo na půl plynu, hráči se nespotili a stejně nám dali nakládačku. A to ještě spoustu šancí pochytal Milda Pokorný. Zápas nám přinesl ukázku, jak se má hrát malý fotbal. Čestný gól zaznamenal Lukáš Bárta.

FK Rudná – Pardálové z Budvaru (milovická liga) 2:1

Náš nejlepší zápas, konečně jsme se otrkali a začali si věřit. Skóre otevřel opět Lukáš Bárta, po nešťastném vyrovnání rozhodl o zisku tří bodů po akci Pavla Šudomy Honza Zelený. Sehráli jsme vyrovnané a hezké utkání se spoustou šancí, výhra nám přisoudila třetí příčku v tabulce.

skupina F

BODY

SKORE

POŘADÍ

FK ROZHRANÍ

2.

RKM TANGO BRNO

1.

Brno

PARDÁLOVÉ Z BUDVARU

4.

Milovice

TIP CREDIT TEAM

5.

Pardubice

FK RUDNÁ

3.

Druhý turnajový den 7.7.2012

Byly na programu zápasy semifinálových skupin - celkem 8 skupin po 4 účastnících, dva nejlepší postoupily do play-off. Los nám přisoudil týmy Sokol Tokyjo, Mengy team a PICCOLO Černá Hora.

FK Rudná – Sokol Tokyjo (litomyšlská liga) 1:2

Vyrovnané utkání s nešťastným koncem pro nás. Do vedení nás dostal v pátek absentující Libor Pandula, soupeř ovšem po vymyšleném přímáku srovnal. Rozhodčí se upískl i chvíli před koncem, když přehlédl soupeřovo evidentní držení Tomáše Hlavenky – útočník Tokyja využil situace a z brejku zápas rozhodl. Nutno ovšem podotknout, že šancí získat tři body jsme měli už předtím dost.

FK Rudná – Mengy team (kadaňská liga) 0:1

Utkání vynikající úrovně. Velmi dobrý soupeř nás ze začátku přehrával, časem jsme hru vyrovnali. V obrovské šanci zaváhal Honza Zelený, branku v jasné příležitosti netrefil. Fantasticky nás držel Milan Pokorný, ve druhém poločase mu ovšem neuvěřitelnou dělovkou vymetl šibenici nejlepší hráč Mengy teamu. Střele ovšem předcházelo naše naprosto zbytečné střídání. Soupeř se ke konci bál o výsledek, na jeho branku se valil jeden útok za druhým. Chyběla nám snad i trocha štěstí, v posledních vteřinách střílel Tomáš Hlavenka a i když jeho střela překonala brankáře hostů, trefila stínujícího Martina Kunce a skončila mimo tři tyče…

FK Rudná – Piccolo Černá Hora (divize, Blansko) 1:1

Jeden ze dvou domácích týmů byl stejně jako my před vzájemným zápasem bez šance na postup ze skupiny. Honza Zelený bohužel potvrdil, že si nechal střelecké kopačky doma, v úvodu utkání neproměnil pokutový kop, byť jinak kope penalty spolehlivě. Šancí jsme opět měli nepočítaně, do vedení však šlo po brejku Piccolo. Do posledních chvil jsme se však rvali alespoň o bod, který nám nakonec vystřelil Tomáš Hlavenka. V semifinálové skupině jsme tak skončili před Piccolem na třetí příčce.

SEMI skupina P

BODY

SKORE

POŘADÍ

H1

MENGY TEAM

1.

Kadaň

G2

FC PICCOLO ČERNÁ HORA

4.

F3

FK RUDNÁ

3.

E4

SOKOL TOKYJO

2.

Litomyšl

Celkové shrnutí účasti:

Na mistrovství jsme přijeli s hráči, které máme normálně na soupisce. Bylo vidět, že týmy z Blanenska, které známe, posílili. Kromě utkání proti Tangu Brno jsme i tak sehráli vyrovnaná utkání, v nichž jsme ani jednou nebyli horším týmem. Ve všech prohraných zápasech rozhodla spíše lepší individuální kvalita hráčů, kdy soupeři stačilo využít jednu šanci. My se na gól tradičně hodně nadřeme. Z hráčů patřili k nejlepším Milan Pokorný, Tomáš Hlavenka a Libor Pandula. Honza Žahour bohužel už dávno dosáhl svého maxima, Marťu Kunce hodně limituje zranění zad. Martin Švancara se rovněž rozehrává po zranění, do zápasového rytmu se zatím dostává. Ostatní zahráli svůj průměr, byť se od nich asi čekalo víc. Celkově lze určitě mistrovství hodnotit kladně, vždyť  jsme skončili na celkovém 25. místě a ostudu jsme výsledky ani předvedenou hrou rozhodně neudělali. Při lepší střelecké produktivitě jsme dokonce mohli pomýšlet i na postup do play-off.

Tým FK Rudná na Mistrovství republiky:

Post

zápasy

góly

Brankář

Milan Pokorný

Obránci

Martin Švancara

Tomáš Hlavenka

Lukáš Zelený

Libor Pandula

Záložníci