Úvod » Sezóna 2012 » 4.liga - články o zápasech

2.kolo - FK Rudná – MK SOKOL Drnovice 4:1(3:1)

publikováno 21.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

První domácí zápas letošní sezóny jsme sehráli na svém hřišti proti Drnovicím. Pro nás zcela neznámý soupeř přivezl početný a vyjma brankáře i mladý tým. Po úvodním oťukávání bylo jasné, že nás dnes nečeká nic lehkého. Soupeř nás přikoval na naší obranné polovině, naštěstí branku výrazně neohrozil. Hru jsme po chvíli vyrovnali a podařilo se nám i vstřelit veledůležitou úvodní branku. Po přihrávce Honzy Zeleného proměnil sólový únik přes půl hřiště Tomáš Hlavenka a napravil si tak reputaci po zaváhání v minulém zápase. Drnovičtí nás však po inkasovaném gólu opět začali mírně přehrávat, po zmatcích v naší  obranné činnosti měli i několik šancí, všechny ale pochytal dnes vynikající Milan Pokorný a nechal tak vzpomenout na své famózní výkony z minulých ročníků. Soupeřův rozlet pak definitivně utnula akce Honzy Zeleného, kdy jeho střelu gólman hostů sice dobře vyrazil na roh, ale Pavel Šudoma po rychle rozehraném rohu Martina Kunce potrestal nezformovanou obranu hostů nechytatelnou střelou – 2:0. Po neproměnění několika slibných šancí (hlavně šance Lukáše Bárty volala po gólu), jsme se dočkali i třetího gólu v drnovické síti, po přihrávce Pavla Šudomy se kličkou gólmanovi a střelou do odkryté branky prosadil Honza Zelený. Bohužel se nám nadějné vedení 3:0 nepovedlo udržet do přestávky, půl minuty před koncem poločasu nás po zbytečném přímém kopu a chybě Honzy Žahoura hosté potrestali gólem do šatny. Stejně jako na začátku zápasu tak i ve druhé půli nás hosté od úvodu mírně zmáčkli, ovšem branku nijak výrazně neohrozili.  Nám se naopak podařilo navýšit vedení opět o tři góly, po autovém vhazování Lukáše Bárty se s těžkou střeleckou pozicí nádherně vyrovnal Libor Pandula a vyhnal pavouky ze šibenice drnovické branky – 4:1. Poté jsme již hráli ze zajištěné obrany, soupeři toho moc nedovolili a sami mohli navýšit skóre. Bohužel dnes nebylo ani Honzovi Žahourovi a ani jinak dobře hrajícímu Lukáši Bártovi souzeno skórovat. I tak jsme utkání víceméně v poklidu dovedli ke zdárnému konci a k dalším třem bodům. Nepříjemnou kaňkou bylo nezaviněné zranění drnovického brankáře, který si při jednom ze zákroků pochroumal kotník a zápas nedohrál. Přejeme mu brzké uzdravení! V dalším zápase jedeme k jednomu z favoritů na postup, týmu z Dolní Lhoty, tak nás přijeďte podpořit!

FK Rudná – MK SOKOL Drnovice 4:1(3:1)

Góly FK Rudná:  Tomáš Hlavenka, Pavel Šudoma , Honza Zelený, Libor Pandula

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, L.Zelený – P.Šudoma , L.Bárta – J.Zelený, M.Kunc, J.Žahour