Úvod » Sezóna 2012 » 4.liga - články o zápasech

3.kolo - FC Dolní Lhota – FK Rudná 1:0 (0:0)

publikováno 21.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Premiéru nové posily Přemka Šmerdy pokazila porážka s favoritem soutěže.

V náš neoblíbený hrací čas, tedy v neděli v 10:00, nás na svém hřišti přivítali hráči FC Dolní Lhota, jeden z hlavních aspirantů na postup. Ke svému prvnímu zápasu za Rudnou nastoupila naše nová významná posila, Přemek Šmerda. Bohužel se nás opět sešlo méně než obvykle, domácí nastoupili v o něco početnější sestavě. Utkání samotné bylo velmi vyrovnané, v úvodu utkání byl sice míč častěji na našich kopačkách, výraznější šanci jsme si ale vytvořit neokázali. Hra se odehrávala především ve středu pole, oba gólmani museli kromě pár nepříjemných závarů dávat pozor pouze na střely z dálky. Ke konci poločasu byli lepším týmem domácí, naše defenzíva ale vydržela. Domácí začali druhý poločas stejně, jako končili ten první – náporem. Pomalu se začal projevovat větší počet domácích hráčů, nám postupně docházely síly. Zhruba v 50.minutě přišel největší šok zápasu, kdy se jinak výborný domácí sudí doslova upískl a po běžném souboji mezi útočníkem Lhoty a Tomášem Hlavenkou v pokutovém území ukázal na penaltovou značku. Kapitán domácích však projevil nevšední smysl pro fair play a pokutový kop schválně neproměnil. Klobouk dolů! I po tomto incidentu měla hra stále stejný obrázek, oba týmy dobře bránily, utkání spělo k zasloužené remíze. Bohužel jsme však 10 minut před koncem na hranici vápna udělali faul a kapitán domácích tentokrát už milosrdný nebyl – vymetl šibenici naší branky.  Lhota si pak už výsledek i přes některé naše slibné náznaky šancí zkušeně pohlídala. Je to škoda, předvedli jsme kvalitní výkon, ale vyhrál šťastnější tým.

FC Dolní Lhota – FK Rudná 1:0 (0:0)

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula– L.Zelený , L.Bárta – J.Zelený, P.Šmerda, J.Žahour