Úvod » Sezóna 2012 » 4.liga - články o zápasech

5.kolo - FK Deštná – FK Rudná 1:2 (0:1)

publikováno 21.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Těžký zápas nejen proti soupeři, ale i pánovi s píšťálkou.

Odehráli jsme zápas s podtitulem „sedm statečných“. Početní převaha domácích nebyla znát, vyhovovalo nám malé hřiště. Brzy jsme šli i do vedení po autu Tomáše Hlavenky, vhozený míč si domácí uklidili do vlastní brány. Deštná se snažila o vyrovnání, naše vynikající obrana ovšem domácím příliš nedovolila – za první poločas skoro neohrozili branku! V závěru poločasu jsme mohli vedení navýšit, akci Lukáše Bárty přerušil jasným penaltovým zákrokem domácí gólman, píšťalka domácího „rozhodčího“ však zůstala nepochopitelně němá. Na začátku druhého poločasu už se ovšem penalta proti nám pískala – po vymyšlené ruce domácí kapitán proměnil a srovnal na 1:1. Naštěstí téměř v zápětí strhl vedení opět na naši stranu Lukáš Zelený a spravedlnost tak nezůstala slepá – 1:2. Namotivovaní domácí se sice snažili o vyrovnání, ovšem snaha to byla víceméně jalová. V jediné 100% šanci Deštné vytáhl bravurní zákrok Milan Pokorný. V silně emotivním zápase, hrubě ovlivněném snad nejhorším rozhodčím, se kterým jsme se kdy potkali, se nám vítězství uhájit podařilo. Doslova jsme tak vyválčili tři body. Krátce k rozhodčímu – absolutní nadržování domácím, tolerování hraní rukou, tolerování surové hry některých domácích hráčů, naše neodpískaná penalta nebo vymyšlená penalta domácím, otáčení autů… To jsou jen některé „perly“ z dnešního zápasu. K tomu namotivovanost a nesoudnost dvou domácích hráčů (nepřiznání autů, plivání na dres, surová hra,…) udělaly z tohoto zápasu opravdový zážitek. Celkově shrnuto – veledůležité tři body pro náš tým, v Deštné se prostě lehce vyhrávat nebude.

FK Deštná – FK Rudná 1:2 (0:1)

Góly FK Rudná:  Tomáš Hlavenka, Lukáš Zelený