Úvod » Sezóna 2012 » 4.liga - články o zápasech

10.kolo - TJ Rudka - FK Rudná 1:6 (0:3)

publikováno 21.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Další hatrick Honzy Zeleného vedl k poklidné výhře na zřejmě nejhezčím hřišti na okrese.

Po třech letech jsme zavítali na perfektní hřiště do Rudky. Místní TJ převzalo soutěž od rozpadnuvšího se druhého klubu z Rudky, hrajícího loni pod názvem HRK. Zápas nasměroval do správných kolejí brzy po začátku Libor Pandula, který tvrdou přízemní střelou zužitkoval nahrávku Slávka Panduly. Klid do našich řad přinesl o chvíli později Honza Zelený, který do branky uklidil míč po hezké individuální akci Lukáše Bárty. Domácí hráli poměrně chaoticky a překvapivě spíše na náhodu, byť měli ve svém středu dva technicky velmi zdatné fotbalisty. Šance narůstaly na naší straně, 3x dokonce zazvonila tyč domácí branky, dva sólové nájezdy zůstaly rovněž nevyužity. Třetí branku jsme nakonec přece jen vstřelili, odražený balón po střele Honzy Zeleného si našel Lukáš Bárta a tvrdou ranou nedal brankáři domácích žádnou šanci. Do druhého poločasu jsme vstoupili s úkolem hlavně brzy neinkasovat, z čehož nás domácí po naší zbytečné ztrátě ve středu pole rychle vyvedli. Střela domácího hračičky skončila za zády Mildy Pokorného – 1:3. Naštěstí takřka v zápětí dokonale využil nepochopitelného váhání v rozehrávce domácího gólmana Lukáš Zelený a do odkryté branky vstřelil definitivně rozhodující gól. Perfektně připravené hřiště nám totiž umožňovalo hrát hezký kombinační fotbal, z čehož resultovaly další dva góly v síti domácích. Po hezkých akcích celého týmu uklidil dvakrát do prázdné brány míč Honza Zelený. Nejprve mu ideálně předložil míč Pavel Šudoma, podruhé krásnou akci vyšperkoval přihrávkou Slávek Pandula.  Ještě 3x jsme orazítkovali tyč (zejména dělovka Libora Panduly volala po gólu), ale i přes další hezké akce už jsme skóre nenavýšili. Pohledné utkání v krásném rudeckém areálu ale i tak přineslo zasloužené tři body.

TJ Rudka - FK Rudná 1:6 (0:3)

Góly FK Rudná:  Jan Zelený 3, Libor Pandula, Lukáš Bárta, Lukáš Zelený

M.Pokorný –  L.Pandula, T.Hlavenka – P.Šudoma, L.Bárta  – S.Pandula, J.Zelený, L.Zelený