Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

7.kolo - Větrník Adamov – FK Rudná 3:1 (3:1)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Los 7.kola jarní části ligy nás zavál až na samý konec blanenského okresu, na neoblíbenou prosívku adamovského Větrníku. Náš už tradiční soupeř, se kterým se potkáváme v různých soutěžích třetí sezónou, byl před tímto zápasem překvapivě až uprostřed ligové tabulky.

K utkání samotnému nás, jak už se bohužel stává pravidlem, opět nedorazila celá sestava, nastoupilo tak 8 hráčů do pole. Na začátku zápasu jsme si vytvořili mírnou územní převahu, kterou jsme korunovali v 5.minutě gólem Pavla Šudomy, který zužitkoval dlouhý aut Tomáše Hlavenky a přiťuknutí Honzy Zeleného. Bohužel to byla poslední radostná událost celého zápasu. Domácí sice chvilku vypadli ze hry a my jsme mohli odskočit soupeři na dvougólový rozdíl, Martin Kunc však svou šanci neproměnil. Hráče Větrníku dostala zpět do hry zbytečná chyba v naší obraně a po nedorozumění brankáře s obranou vstřelil útočník domácích hodně šťastnou vyrovnávací branku. Adamovští nás poté zatlačili a výsledkem toho byl polovlastní gól, kdy střela domácího hráče sice mířila mimo bránu, ovšem trefila Lukáše Zeleného a míč se k překvapení všech zastavil až v naší síti – 1:2. Drtivou pětiminutovku dokázal Větrník zužitkovat vzápětí, kdy po zmatcích v naší obraně padl po rohu třetí gól. Domácí poté kontrolovali hru, do přestávky se nám nepodařila vytvořit žádná větší šance.

Na začátku druhé půle nás domácí sice mírně zatlačili, pak jsme už ovšem měli míč na kopačkách častěji my. Zlom v utkání přišel v 5. minutě druhé půle, kdy po krásné akci Lukáše Bárty a Tomáše Hlavenky nedokázal střílenou přihrávku do odkryté brány umístit Honza Zelený. Adamov nás pak do vážnějších šancí nepouštěl a s přehledem hlídal dvoubrankový náskok. Naše převaha byla spíše platonická a i přes častější držení míče se nám duel už zdramatizovat nepodařilo.

Domácí sice nebyli lepší, ale hráli zkušeněji a když se k nim místy přiklonilo i trochu štěstí, připsali si do tabulky zaslouženě 3 body oni. Nás tak může mrzet zbytečná ztráta v bojích o přední příčky.

Větrník Adamov – FK Rudná 3:1 (3:1)

Gól FK Rudná: P.Šudoma

Sestava:

M.Pokorný – M.Švancara, T.Hlavenka, L.Zelený – P.Šudoma – L.Bárta, M.Kunc, J.Zelený, J. Žahour