Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

8.kolo - FK Obora – FK Rudná 2:5 (1:3)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

V deštivou sobotu jsme opět vyjeli bojovat o 3 body na hřiště soupeře, tentokrát do Obory. Místní FK, hrající ještě před dvěmi lety čtvrtou nejvyšší soutěž, pro nás po delší době vyplněné souboji se známými tvářemi, představoval velkou neznámou.

Krásné hřiště, které bylo i přes dva dny trvající nepříznivé počasí v dokonalém stavu, slibovalo konečně pořádný fotbal. Začátek utkání patřil opět našim barvám, kdy si po pár slibných šancích našla cestu do sítě domácích střílená přihrávka Tomáše Hlavenky, kterou do branky umístil Lukáš Bárta – 1:0. Domácí vycházeli především z obrany a následných rychlých protiútoků. Tato taktika jim i přes naši převahu přinesla vyrovnání, kdy při rohovém kopu neuhlídal Honza Zelený obránce domácích, který šajtlí umístil míč mimo dosah Mildy Pokorného – 1:1. Obora nadále dobře bránila, naštěstí vedení na naši stranu brzy vrátil pohotovou dorážkou Martin Kunc. O chvíli později padla naše zatím nejkrásnější branka v právě probíhající sezóně, kdy Milan Pokorný našel přesným výkopem nabíhajícího obránce Tomáše Hlavenku a ten prudkou hlavičkou vyhnal všechny pavouky ze šibenice domácích – 3:1.

Začátek druhého poločasu jsme prospali a po nedorozumění mezi Tomášem Hlavenkou a Pavlem Šudomou domácí hráč prudkou střelou snížil na rozdíl jediného gólu. A mohlo být hůře. Domácí v této fázi zápasu převzali iniciativu a dostávali nás pod tlak. V největších šancích ovšem selhal záložník domácích, kdy nejprve postupoval sám na naši branku, ovšem v poslední chvíli si neporozuměl s míčem a šanci zahodil, v další pak napálil míč pouze do spojnice břevna a tyče. Poté už jsme si brankové příležitosti připravovali pouze my. Ve velké šanci nejprve selhal jinak dnes vynikající Lukáš Bárta, kdy místo nahrávky před prázdnou bránu volil střelu, ale trefil pouze padajícího gólmana. Klid a dvoubrankové vedení tak na naše kopačky vrátil až důrazem v pokutovém území domácích svým prvním gólem Lukáš Zelený.   Spojnice břevna a tyče zvonila po dělovce Lukáše Bárty i na domácí brance, skóre však zůstalo nezměněné. Definitivní tečku pak za zápasem udělal po našem bleskovém protiútoku domácí obránce, který si do vlastní brány srazil přihrávku Pavla Šudomy.

I přes nepříznivé počasí byl k vidění hezký fotbal na perfektním hřišti, s dobrým soupeřem, kterému by určitě slušely vyšší příčky ligové tabulky. Pro nás zasloužené a cenné tři body.

FK Obora – FK Rudná 2:5 (1:3)

Góly FK Rudná: L.Bárta, M.Kunc, T.Hlavenka, L.Zelený,vlastní

Sestava:

M.Pokorný – M.Švancara, T.Hlavenka, L.Zelený – P.Šudoma, L.Pandula – L.Bárta, M.Kunc, J.Zelený