Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

10.kolo - FC Dlouhá Lhota – FK Rudná 1:4 (1:2)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

K zápasu s týmem, který v domácích utkáních ještě neprohrál, jsme odjížděli opět ve velmi okleštěné sestavě. Kvůli nedostatku obránců musel na tomto postu nastoupit Jan Žahour. Nutno dodat, že se svého úkolu zhostil se ctí.

V utkání samotném jsme od začátku zápasu jednoznačně diktovali tempo, domácí jsme přitlačili na jejich polovinu a bylo jen otázkou času, kdy padne první gól. Nejprve se ve dvou příležitostech po skvělých nahrávkách Lukáše Bárty neprosadil Honza Zelený, kterého vychytal domácí gólman, střely Martina Kunce a Pavla Šudomy  mezi tři tyče nemířily. První branka zápasu tak padla až v 20.minutě, kdy se střelou levačkou mezi střelce zapsal Honza Zelený. Naše další příležitosti na sebe i nadále nenechaly čekat, tu největší po vydařeném sólu Lukáše Bárty nepřetavil v gól Martin Kunc, když jeho střela orazítkovala pouze tyč.  Domácí se sice skoro celý poločas pouze bránili, v 25.minutě však dokonale využili nedůslednosti v naší obraně a srovnali stav na 1:1. Naše odpověď však přišla brzy, krásnou tvrdou střelou pod břevno vrátil vedení na naši stranu kapitán týmu Pavel Šudoma.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první, my jsme si vytvářeli (a také poctivě zahazovali) další šance, domácí zlobili jen vyjímečně.  Pojistku našeho vedení přidal po krásné kombinaci s Martinem Kuncem opět Honza Zelený. Další šance pak do úspěšného konce nedotáhli Pavel Šudoma nebo Lukáš Bárta.  Definitivní tečku za zápasem tak udělal až Tomáš Hlavenka, kdy po svém neohroženém průniku poslal míč odrazem od tyčky do sítě domacího brankáře – 4:1.

Celkově zasloužené tři body, všichni, kdo k utkání nastoupili, podali dobrý výkon, který nás po zaváhání ostatních soupeřů opět vynesl do čela  5.ligy.

FC Dlouhá Lhota – FK Rudná 1:4 (1:2)

Góly FK Rudná: Honza Zelený 2x, Pavel Šudoma, Tomáš Hlavenka

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Zelený, J.Žahour – P.Šudoma – J.Zelený, M.Kunc, L. Bárta