Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

14.kolo - FK Rudná – FK Deštná 3:1 (2:0)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 03.03.2018)

V rámci 14.kola ligové soutěže jsme na našem hřišti přivítali soupeře z nedaleké Deštné. Zápas byl pikantní především pro hostujícího hráče Romana Kougla, který byl ještě minulou sezonu na soupisce našeho týmu. Stejně jako v jarní části nás nečekalo nic jednoduchého, od začátku se hrál důrazný fotbal s šancemi na obou stranách, z nichž ovšem vycházeli vítězně oba gólmani. V 15.minutě však musel hostující brankář poprvé lovit míč ze sítě, kdy si ho po pěkné kolmici za obranu od Honzy Zeleného vychutnal Honza Bálint a po sprintu přes celé hřiště poslal umístěnou střelou náš tým do vedení. Stejně jako minulý zápas nás vedení trošku ukolébalo, hosté převzali iniciativu a jen díky výborným zákrokům Milana Pokorného jsme udrželi těsné vedení. Pravidlo „nedáš-dostaneš“  platilo i dnes, kdy snahu hostů o vyrovnání nahlodal Libor Pandula, který po sklepnutí od Honzy Žahoura tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Druhý poločas nabídl divákům stejně důraznou podívanou, jako poločas první. Hosté začali pozvolna otevírat svou jinak velmi dobrou obranu, ovšem nám se nepodařilo žádnou šanci využít. Výše uvedené pravidlo o neproměněných šancích tak platilo i na druhé straně, kdy hosté po závaru před naší brankou a přes veškerou snahu Milana Pokorného dotlačili míč do sítě – 2:1. Dvoubrankové vedení mohl na naši stranu vrátit po individuální akci Honzy Zeleného Jan Žahour, ovšem do odkryté brány netrefil míč ideálně. Emoce pak vzplály ke konci zápasu, kdy šel zcela sám na brankáře hostů Tomáš Hlavenka, který byl po kličce faulován. Výsledkem byla ale pouze žlutá karta pro gólmana Deštné, z následujícího přímého kopu se nám nic vytěžit nepodařilo. Definitivní klid na naše kopačky tak přinesla až spolupráce Lukáše a Honzy Zelených, kdy Lukáš perfektně nahrál Honzovi do prázdné brány a ten uklidil míč do sítě. Utkání se soupeřem, který jistě ještě hodně promluví do bojů o čelo tabulky, tak přineslo další důležité tři body.

 

FK Rudná   – FK Deštná 3:1 (2:0)

Góly FK Rudná:  Honza Bálint, Libor Pandula, Honza Zelený

Sestava FK Rudná:

M.Pokorný – T.Hlavenka, M. Švancara, J.Bálint, L.Zelený – L.Pandula, P.Šudoma – J.Zelený, M.Kunc, L. Bárta, J.Žahour

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kalendář akcí

« 12 / 2022 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery