Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

16.kolo - FK Rudná – BRUTAL Kuničky 2:2 (1:2)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

V rámci 16.kola. jsme přivítali nepříjemného a neoblíbeného soupeře z Kuniček . Hosté potřebovali k návratu do bojů o první příčky tabulky naplno bodovat. Cestu za vytouženými třemi body jsme Kuničkám zpříjemnili hned na začátku utkání, když jsme před hráčem Brutalu ustupovali tak dlouho, až míč vyslaný z jeho kopačky skončil v naší síti. Tato studená sprcha nás probrala, za nedlouho bylo po pěkné akci Libora Panduly, Honzy Zeleného a skórujícího Slávka Panduly vyrovnáno. Radost z gólu však netrvala dlouho, hosté záhy po dlouhém autu a nekompromisní hlavičce útočícího hráče strhli vedení opět na svou stranu. Naše nervózní hra pak do přestávky na tvrdě a někdy i zákeřně hrající tým hostů vůbec nemohla platit. Po změně stran se náš výkon rapidně zlepšil, hosty jsme přikovali na jejich polovině, bohužel jsme místo gólů navyšovali jen počet zahozených šancí. Kuničky hrozili především z brejků, nebýt výborných zákroků Milana Pokorného, mohlo být o osudu utkání rozhodnuto. Hostům pak začaly docházet síly a začali nás zastavovat pouze za pomocí faulů. Jeden takový byl rozhodčím potrestán zaslouženou červenou kartou, kdy v jasné gólové pozici připraveného Lukáše Bártu doslova odhodil obránce Brutalu. U hostů se zvedla vlna protestů a od té doby bylo po zápase. Soupeři své chování naprosto nezvládli a začalo už snad na celém blanenském okrese jejich legendární  urážení a stěžování. Nás to nerozhodilo, ovšem ani šance Lukáše Bárty nebo pěkná akce Martina Kunce, po níž nastřelil břevno, vytoužený gól nepřinesly. O vyrovnání se nakonec postaral Tomáš Hlavenka, který do sítě poslal dlouhý aut Libora Panduly. Tomáš pak mohl v závěru zápasu rozhodnout, ovšem zívající prázdnou bránu po přihrávce Slávka Panduly přestřelil. Konečný stav zápasu tak zůstal 2:2 a přinesl spravedlivou remízu. To co ovšem předvedli hráči Kuniček, vůbec nepatří k fotbalu. Každý, kdo na zápase byl, si udělá obrázek sám, už nemá cenu se v tom pitvat. Náš tým se i přes remízu dostal do čela soutěže, kde se budeme snažit udržet až do závěrečného kola.

FK Rudná – BRUTAL Kuničky 2:2 (1:2)

Góly FK Rudná:  Slávek Pandula, Tomáš Hlavenka

M.Pokorný – T.Hlavenka, M. Švancara, J.Bálint, L.Zelený – L.Pandula, P.Šudoma – J.Zelený, M.Kunc, L. Bárta, S.Pandula