Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

21.kolo - FK Rudná – FC Dlouhá Lhota 6:1 (2:0)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Poslední domácí zápas v této sezoně jsme sehráli proti týmu z Dolní Lhoty. Už před zápasem bylo jasné, že je to rozlučka s 5. Ligou, v následujícím ročníku budeme bojovat ve vyšší soutěži. Zbývá už jen vyřešit hádanku, jestli to bude z prvního nebo druhého místa. Hostů přijelo k utkání osm, náš tým poskládal dvě pětky. Od úvodu jsme se tlačili k zakončení, ve snaze dát co nejrychleji vedoucí gól. Ten se nám nakonec podařilo vstřelit po několika zahozených šancích až v 10.minutě, když Honza Zelený levačkou z otočky poslal míč vybojovaný Tomášem Hlavenkou do sítě – 1:0. Následně jsme opět začali na hřišti spát a dovolili Lhotě pořádat útočné manévry v blízkosti naší branky. Díky Milanovi Pokornému a jeho skvělým zákrokům jsme ovšem gól neinkasovali a udrželi jednogólové vedení. Hosté se ukázali jako velice nepříjemný tým a tak byl důležitý druhý uklidňující gól, který vstřelil ze skrumáže před brankou hostů Martin Kunc. Do poločasu jsme si vytvořili i další šance, tu největší neproměnil po hezké akci Slávka Panduly a Tomáše Hlavenky Libor Pandula. Druhou půli jsme začali opět náporem a třetí gól v síti hostů na sebe nenechal dlouho čekat - vstřelil ho po individuální akci Honzy Zeleného náš nejlepší střelec Lukáš Bárta. Ten se vzápětí mezi střelce zapsal v dnešním zápase i po druhé, kdy střelou z vápna zužitkoval pěknou přihrávku Pavla Šudomy – 4:0. O osudu utkání se zdálo být rozhodnuto, nicméně Dlouhá Lhota předváděla i nadále slušný fotbal a podařilo se jí vstřelit po nedůslednosti v naší obraně gól korigující na 4:1. Zdramatizování zápasu ovšem odmítl Jan Žahour, který střelou z půlky hřiště překvapil všechny přítomné - míč zapadl k tyči zkoprněného gólmana Lhoty.  O konečnou podobu výsledku se pak na konci zápasu postarala hezkou akcí trojice Honza Zelený, přihrávající Slávek Pandula a skórující Libor Pandula, který tak napsal naši šestou gólovou tečku za dnešním utkáním. V posledním zápase jedeme na hřiště o záchranu bojujícího Brťova, jen vítězství nám dává definitivu prvního místa. Držte nám palce!

FK Rudná – FC Dlouhá Lhota 6:1 (2:0)

Góly FK Rudná:  Lukáš Bárta 2x,Honza Zelený, Martin Kunc, Jan Žahour, Libor Pandula