Úvod » Sezóna 2011 » 5.liga - články o zápasech

22.kolo - SAF Brťov – FK Rudná 2:1 (1:0)

publikováno 22.03.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Velmi smutný závěr jinak povedené sezóny.

Poslední krok k získání titulu vítěze 5.ligy zbýval našemu mužstvu udělat v Brťově. Domácí k záchraně nutně potřebovali 3 body, nám by zase případné 3 body zajistily první místo, takže o náboj utkání bylo z obou stran postaráno.  Vstoupili jsme do zápasu aktivněji, než domácí SAF, bohužel se nám z úvodního náporu skórovat nepodařilo. Dvě pěkné šance měl Lukáš Bárta, bohužel svou gólovou sbírku nerozmnožil. Postupem času začali Brťovští průběh utkání vyrovnávat a na naše nohy se pomalu začala vkrádat nervozita. Ta se vystupňovala ve 20.minutě prvního poločasu, kdy jsme po zbytečně ztrátě míče před soupeřem ustupovali a ten naší pasivity využil - vstřelil laciný první gól. Snažili jsme se co nejdříve vyrovnat, branka domácích ale byla doslova zakletá. Brťov dobře bránil, k blízkosti své branky nás nepustil a střely z větší dálky pochytal dobrý domácí gólman nebo zblokovali obránci. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit náporem a průběh utkání zvrátit na naši stranu, ovšem blíže ke vstřelení gólu byli domácí, kteří z brejků využívali chyb v naší hře a nahlodávali naše sebevědomí. Po sérii střel se na nás ke konci zápasu přece jen usmálo štěstí, když Lukáš Zelený prostřelil všechno, co mu stálo v cestě a svým gólem povzbudil celý tým k poslednímu náporu. Ten mohl vygradovat naším druhým gólem, ovšem dvojice Honza Zelený a zakončující Lukáš Bárta ve 100% šanci selhala. Domácí nás vzápětí potrestali druhým gólem a sfoukli tak naše naděje na tři body. Po zbytečné prohře 1:2 a nervózní hře celého týmu, jsme tak museli čekat na zázrak a doufat v prohru domácího Křetína v souboji s V.Opatovicemi. I překvapivá remíza hostů nám však k prvnímu místu nepomohla. K němu nám po celé sezóně stačil pouhý 1 bod… Při rovnosti bodů se Sokolem Křetín totiž rozhodovali o konečném pořadí vzájemné zápasy, ve kterých jsme v obou případech odešli poraženi. Z tohoto pohledu je první místo ve správných rukách. Sezona tak skončila úspěchem, postupem do 4.ligy z celkového druhého místa, ovšem přece jenom malým rozčarováním - pohár byl hodně blízko…

SAF Brťov – FK Rudná 2:1 (1:0)

Gól FK Rudná:  Lukáš Zelený