1. kolo - StB Jabloňany - FK Rudná 5:2 (1:2)

publikováno 14.04.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Po velmi dobrém prvním poločase přišlo kruté vystřízlivění v poločase druhém.

Premiéru ve 3.lize jsme si odjeli odbýt na prosívku do Jabloňan, kde nás hostil domácí StB. Utkání se odehrálo na hřišti, které mělo k ideálu hodně daleko, dlouhá zima na něm zanechala nepěkné stopy. Těžký terén navíc umocňoval velký vítr. Do utkání jsme vstoupili aktivně, bohužel jsme žádnou z vyložených šancí nedokázali proměnit. Domácí nás za naši neschopnost potrestali, když Slávek Pandula zbytečně na půlce ztratil míč a StBáci přečíslení zakončili do prázdné brány. Šťastné vedení však domácím dlouho nevydrželo, po krásné akci Tomáše Hlavenky s přehledem zakončil Lukáš Bárta. Nepolevili jsme v nasazení a za chvíli se nám pak skóre povedlo otočit. Stříleným centrem, který zapadl za domácího gólmana, se prosadil Martin Švancara. Na rozdíl dvou branek mohl ještě před poločasem zvýšit Libor Pandula, ale v jasné příležitosti přestřelil. I ve druhém poločase jsme byli ze začátku aktivnějším týmem. Lukáš Zelený po centru hlavičkoval v dobré pozici nad, Honza Zelený téměř vzápětí mířil pravačkou rovněž mimo tři tyče. Stejně jako v prvním poločase nás domácí vyučili z proměňování šancí, když svůj brejk dovedli do zdárného konce a se štěstím s námi srovnali krok. A právě tak, jako se nám povedl obrat v prvním poločase, povedlo se to i domácím. Po dalším brejku a našem špatném pokrytí se v zápase dostali do vedení. Náš tým se snažil opět vyrovnat, domácí ale bránili velmi pozorně a navíc hrozili z brejků. Ke konci zápasu jsme přeskupili síly, kdy šel do útoku bojovat Tomáš Hlavenka, kterého v obraně zastoupil Honza Zelený. Kýžené vyrovnání to bohužel nepřineslo, navíc po nedůrazu druhého jmenovaného vstřelili domácí v závěru další dva slepené góly. Z Jabloňan tak bohužel odjíždíme i po vyrovnaném průběhu bez bodu.

StB Jabloňany - FK Rudná 5:2 (1:2)

Góly FK Rudná:  Lukáš Bárta, Martin Švancara

M.Pokorný – T.Hlavenka, M.Švancara, L.Zelený – L.Pandula, L.Bárta– J.Zelený, M.Kunc, S.Pandula, J.Žahour

Fotky ze zápasu: http://fkrudna.rajce.idnes.cz/3.liga_StB_Jablonany_-_FK_Rudna/