Úvod » Sezóna 2013 » Pohár

1.kolo poháru - FC Dolní Lhota – FK Rudná 3:0 (2:0)

publikováno 02.05.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

7 statečným vystavil stopku hned v 1.kole poháru dobře hrající domácí tým.

Los nám k pohárovému duelu přisoudil cestu k našemu třetiligovému soupeři z Dolní Lhoty. Sestava se skládala velmi obtížně, sešlo se mnohem víc omluvenek než je zdrávo. Do zápasu tak musel zasáhnout i Martin Švancara s bolestivým zraněním na ruce a přesto zvládl velmi dobře odehrát celý zápas (díky Švany!). Zároveň si premiérový soutěžní start připsala i naše nová posila, Roman Henčl, který odehrál rovněž velmi povedený zápas a bude určitě příslibem do budoucna. Bylo nás celkem 6 hráčů do pole + Milda do brány, takže jsme zvolili netradiční rozestavení 2-2-1. Popravdě jsme čekali debakl, protože domácí byli až na jednoho hráče v plné síle, měli 2 pětky na střídání. Ale utkání samotné bylo velmi vyrovnané, ze začátku jsme si dokonce vytvořili více šancí. Honza Zelený nejprve svou střelou mířil z úhlu těsně nad, poté ho po perfektní kolmici od Romana Henčla skvěle vychytal brankář domácích. Sám Roman pak tvrdě vypálil z přímého kopu, gólman Lhoty však i tentokrát výborně zasáhl a vytáhl míč ze šibenice. Hráli jsme hodně pozorně, domácí nás překvapivě vůbec nezatlačili. Ve 20. minutě jsme ale bohužel propadli při našem útočném rohu a domácí nás z brejku potrestali vedoucí brankou. Druhá branka byla skoro jako přes kopírák, domácí nás přečíslili a do přestávky si tak odnesli dvoubrankový náskok. Obraz hry se ve druhé půlce vůbec nezměnil, hra byla velmi vyrovnaná. Bohužel i nadále pokračuje naše hledání střelce, opět jsme si vypracovali dostatek šancí, avšak bez gólového efektu. Protože jsme skoro nestřídali, rychle nám docházeli síly a domácí chodili čím dál častěji do přečíslení. Milda však chytal velmi spolehlivě. I tak jsme však 10 sekund před koncem inkasovali třetí gól. Jak jinak, opět z brejku. Celkově se však nemusíme za předvedený výkon stydět, výše skóre tak úplně neodpovídá dění na hřišti. Byl to velmi pěkný zápas z obou stran, hraný v klidu, bez nervů, navíc podpořený výborným výkonem domácího rozhodčího.

FC Dolní Lhota – FK Rudná 3:0 (2:0)

M.Pokorný –  M.Švancara, R.Henčl – J.Zelený, L.Bárta – M.Kunc, J.Žahour