6.kolo - FK Rudná – BC ČERVÁNKY Rájec 1:0 (1:0)

publikováno 20.05.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Zasloužená a velmi cenná výhra nad lídrem tabulky, o níž rozhodl jediným gólem Martin Kunc.

Rudenský trávník byl svědkem dalšího lítého boje, s dobrým a hlavně zaslouženým koncem pro nás. Lídr tabulky nechtěl nic podcenit a nastoupil s celkem 11 hráči do pole. Soupeřově početní přesile vzdorovalo kvůli nejrůznějším omluvenkám pouze 8 hráčů Rudné. První poločas se však odehrával v naší režii, jedna pohlednější akce střídala druhou, radost našim barvám však přinesla až poměrně nenápadná akce. Hostující obrana pod tlakem zaváhala a výborně hrající Martin Kunc potupil vyběhnuvšího brankáře Rájce jesličkami - 1:0. Nadále jsme pokračovali v ofenzivní hře, Červánky dopředu kupodivu nic zázračného vymyslet nedokázaly. Ve druhém poločase se měla začít projevovat početní převaha hostů, do nebezpečnějších šancí se však i nadále probíjeli borci v rudenských dresech a svým statečným výkonem eliminovali tuto výhodu rájeckých. Velké šance měli na svých kopačkách Radek Mikolín nebo Roman Henčl, po dělovce Tomáše Hlavenky duní tyčka branky snad ještě dnes. Žádná s četných střel však cíl nenašla. Někteří hráče Rájce si bohužel malou kopanou pletou s diskuzním kroužkem a zbytečně tak rozptylovali zbývající plejery svého týmu. Možná i díky tomu nás hosté dokázali zatlačit až na samém konci utkání, když využili jediného zaváhání v naší defenzivě. Milda však neposedný míč bezpečně zkrotil a uhájil druhé letošní čisté konto. Po této akci se ještě strhla menší strkanice, když si svou frustraci z výsledku chtěl jeden z hlavních hostujících řečníků vybít na achilovkách unikajícího Marti Kunce. Žlutá karta pro oba kohouty pak udělala konečnou tečku za krásným utkáním z vynikajícím soupeřem. Ne nadarmo byly před tímto zápasem Červánky na prvním místě tabulky.

FK Rudná – BC ČERVÁNKY Rájec 1:0 (1:0)

Gól FK Rudná:  M.Kunc

ŽK: M.Kunc

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula - R.Mikolín, L.Bárta – S.Pandula, M.Kunc, R.Henčl