Úvod » Sezóna 2013 » 3.liga - články o zápasech

7.kolo - FK Jabloňany - FK Rudná 0:7 (0:3)

publikováno 25.05.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Na čtvrtý pokus konečně 3 body z venkovního zápasu, konečně jsme dobrý výkon podpořili i střelecky.

Hřiště Jabloňan jsme dobře znali už z 1.kola, kdy nás tu domácí StB vyučilo v předmětu "Jak proměňovat šance". Zřejmě jsme byli dobrými žáky, místnímu druhému týmu, FK Jabloňany, jsme dnes nastříleli gólů sedm. Do utkání jsme vstoupili aktivněji, po hezké souhře uklízel míč do branky už ve třetí minutě svou slabší pravou nohou Lukáš Bárta. Brzké vedení nás možná trošku ukolébalo, po nedůrazu v defenzivě však domácí hráče vychytal Milda Pokorný. Slabší pětiminutovku našeho týmu pak rázně uťal svým prvním gólem v rudenském dresu Roman Henčl, který zužitkoval hezkou akci Radka Mikolína a přihrávajícího Honzy Žahoura. Na svůj druhý střelecký zápis nemusel Roman dlouho čekat, po další hezké akci zvyšoval už na 3:0. Byli jsme jasně lepší než domácí borci, poločas se dohrál v klidu v naší režii. V úvodu druhé půle jsme však duchem zřejmě pořád odpočívali a domácí zahrozili několika pološancemi. Ta vůbec největší pak skončila na břevnu naší branky, když domácí chytře rozehráli rohový kop a jeden z nepokrytých hráčů nádhernou ranou z voleje zatřásl nejen brankovou konstrukcí, ale konečně i našim týmem. Opět jsme se probrali a převzali otěže zápasu. Na 4:0 zvyšoval po hezké souhře utaženou střelou na zadní tyč Lukáš Bárta, na pětigólový rozdíl pak téměř vzápětí krásnou střelou Slávek Pandula. Domácí pak další dělovkou vyzkoušeli pozornost našeho brankaře, ale konec zápasu vzal do své režie výborně hrající Radek Mikolín. Nejprve se prosadil dobře mířenou ranou, poté krásně "vykoupal" domácího brankaře a uzavřel skóre na konečných 7:0. Ráďa mohl dokonce zkompletovat hattrick, když využil chybu domácího obránce, avšak po kličce brankáři se již dostal mimo střelecký úhel. I tak jsme předvedli další výborný výkon, navíc jsme konečně začali proměňovat šance. Zasloužené tři body, poprvé letos z venkovního zápasu.

Góly FK Rudná:  L.Bárta 2, R.Henčl 2, R.Mikolín 2, S.Pandula