Úvod » Sezóna 2013 » 3.liga - články o zápasech

8.kolo - FK Rudná - FC Dolní Lhota 2:2 (0:1)

publikováno 02.06.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Ani ve čtvrtém vzjámném zápase se nám hráče Dolní Lhoty porazit nepodařilo.

Příroda nám letos nepřeje a tak jsme po baheních lázních z minulého kola dostali za odměnu vydatnou spchu - celý zápas lilo jako s konve. Oproti letošnímu prvnímu měření sil v poháru doznaly sestavy obou soupeřů značných změn. Hosté vstoupili do zápasu mnohem aktivněji, chytře si měnili posty, na což jsme dlouhou dobu nebyli schopni vůbec reagovat a hráli jsme tak hodně zmateně. Dolní Lhota šla po několika dobrých šancích (mimo jiné nás zachránila tyč) v 15.minutě do zaslouženého vedení, když do naší branky zapadla střela z přímého kopu. Po inkasované brance jsme se konečně trošku zvedli a šance na sebe nedaly dlouho čekat. Po pár pěkných střeleckých pokusech, které zlikvidoval gólman hostů, přišla na řadu nejvíce sporná situace utkání, která v mnohém ovlivnila zatím bezproblémově vedené utkání. Ráďa Mikolín skvěle reagoval na dlouhý pas, udělal kličku brankáři, avšak při střele do prázdné branky byl jasně přistrčen a míč tak skončil na tyči. Pravidla hovoří jasně - penalta a červená karta. Náš rozhodčí ale zřejmě nechtěl zkazit celé utkání a vytáhl kartu pouze žlutou (dle mého správné rozhodnutí). Avšak zcela nesmyslně vytáhl faul až za hranici pokutového území. Z následného přímého kopu se brankově neurodilo. Terén byl díky vydatnému dešti čím dál horší, do konce poločasu měli oba gólmani co dělat ze střeleckými pokusy především z větších vzdáleností. Za zmínku stojí hezká akce Lukáše Bárty nebo tvrdá střela Romana Henčla, bohužel bez gólového efektu. Do druhého poločasu nastoupil po třízápasové pauze zaviněné zraněním i Honza Zelený. Hosté měli lepší první pětiminutovku, my jsme ji ze štěstím přežili bez úhony. Snad právě toto byl ten poslední impuls ke zlepšení našeho výkonu a následující pátnactiminutovka se nesla zcela v naší režii. Po pár nadějných kombinacích se dorážkou střely Tomáše Hlavenky postaral o vyrovnání Honza Zelený a Rudná tak konečně s dolnolhotskými srovnala krok. O chvilku později mohl sám Tomáš strhnout vedení na naši stranu, gólman hostů však jeho tvrdý pokus kryl. Co nevyšlo Radkovi Mikolínovi v poločase prvním, podařilo se v poločase druhém - po krásné akci klička gólmanovi a tetnokrát již střela do prázdné svatyně. Rudná předvedla obrat na 2:1 a v této fázi zápasu dominovala. Bohužel se z množství šancí již gólově neurodilo a tak otěže zápasu převzala opět Dolní Lhota. Po našem nedůsledném bránění rohového kopu dopravil pět minut před koncem míč do sítě nekrytý hráč Lhoty a vyrovnal na konečných 2:2. Milda Pokorný před jeho střelou smolně uklouzl a nestačil již na míč reagovat. Konec utkání byl stejně jako celý druhý poločas odehrán značně nervózně, zčásti i vinou nepřesně odpískaných (nebo neodpískaných) faulů na obou stranách. Nakonec asi zasloužená remíza s výborně hrajícími hosty, kteří jsou trošku překvapivě ve spodních patrech tabulky. I to svědčí o obrovské vyrovnanosti 3.ligy.

Góly FK Rudná:  J.Zelený,  R.Mikolín