9.kolo - AJETO Adamov - FK Rudná 1:0 (1:0)

publikováno 10.06.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Nešťastný závěr prvního poločasu odvál naději na zdramatizování boje o přední příčky ligové tabulky.

Na pískoviště našeho nejtradičnějšího soupeře přijela okleštěná sestava, z nejrůznějších důvodů k zápasu nastoupilo pouze 8 borců v rudenských dresech.  Vzhledem k hracím rozměrům adamovského letiště to nebyla nijak početná sestava. Začátek zápasu byl z naší strany již tradiční, nemohli jsme chytit tempo. Příroda se na to zřejmě nemohla  sama koukat a tak zápas v 10.minutě přerušila průtrž mračen. Dvacetiminutový oddych přinesl vyrovnání hry, která se pak odehrávala především ve středu hřiště. Naše dvě největší šance měl Lukáš Bárta, bohužel ani jednou se střelecky neprosadil. Poprvé po individuální akci pálil z úhlu mimo, podruhé po narážečce s Tomášem Hlavenkou střílel tváří v tvář domácímu gólmanovi pouze do jeho nohou. Domácí nás tak potrestali chvilku před koncem poločasu, když se vytáhlý hráč domácích po autu obtočil kolem bránícího Martina Švancary a střelou k pravé tyči překonal vyběhnuvšího Mildu Pokorného. Do druhého poločasu jsme přeházeli posty, Lukáš Bárta se stáhl do obrany, Libor Pandula šel tvrdit muziku do záložní řady a Tomáš Hlavenka měl svou aktivitou rozběhat naši útočnou řadu. Toto přeskupení přineslo své ovoce, Adamov se pomalu nedostal za půlku. Naše převaha však byla bohužel jalová. Největší šanci jsme si vypracovali pět minut před koncem, kdy domácí bek fauloval agilního Tomáše Hlavenku. Slávek Pandula následně volný kop velmi rychle rozehrál zpět na Tomáše, který sice v prvním momentu nedokázal míč trefit, dostal však druhou možnost – jeho střelu z otočky však skvěle vychytal adamovský brankář. Poslední minuty zápasu domácí bránili ve všech lidech na svém vápně a k udržení tří bodů jim to stačilo. Opět jsme nebyli schopni reagovat na uspávací taktiku domácích borců, kteří si nás opět vychutnávali neskutečně únavnými přihrávkami mezi obránci, potažmo brankářem.

M.Pokorný –  L.Pandula, T.Hlavenka, M.Švancara – L.Zelený, L.Bárta  – S.Pandula, M.Kunc