10.kolo - FC DYNAMO Čížovky Bce - FK Rudná 1:3 (0:0)

publikováno 16.06.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Vydřené tři body za vítězství přinesla podařená pětiminutovka v závěru utkání.

Nedělní dopoledne není naším oblíbeným časem výkopu, někteří hráči toho měli po zajisté klidném sobotním večeru "plné brýle", někteří pro jistotu nedorazili vůbec. I přesto nás bylo devět hráčů do pole, hru středové řady po delší době vyztužil Míša Navrátil, který nahradil zdravotně indisponovaného Lukáše Bártu. Na začátku zápasu byli domácí asi duchem stále ve svých postelích, nám se však vstřelit rychlý gól nepodařilo. Dynamo se tak pobralo a začalo hrozit nebezpečnými brejky. Naše hra nebyla žádná extra podívaná, domácí nás naštěstí za naši liknavost nepotrestali. Jejich střelecké pokusy buď mířily mimo, nebo nás výborně podržel Milda Pokorný. Naše projektily létaly obvykle rovněž mimo tři tyče, často jsme ostřelovali i přilehlé budovy v okolí a tak se šlo na poločasovou přestávku za nerozhodného stavu. Do druhého poločasu jsme vstoupili přílíš nervózně a domácí nás začali přehrávat. Vycházeli z pevné obrany a rychlých brejků, jeden takový pak úspěšně přetavili ve vedoucí gól. Po této facce jsme přeskupili útočné šiky, ovšem než jsme si na nové posty pořádně zvykli, domácí nás ještě párkrát nepěkně potrápili. Obzvlášť při dalekonosné střele domácího borce předvedl Milda perfektní zákrok a konečky prstů vytáhl jedovatou bombu na břevno. Pak už vzal do svých rukou režii zápasu náš nejlepší plejer Ráďa Mikolín. Nejprve deset minut před koncem propálil po přiťuknutí Slávka Panduly mlýnici hráčů před sebou a srovnal na 1:1. Za minutu později pak opět Ráďa po další krásné souhře tentokrát s Míšou Navrátilem prostřelil brankáře Dynama podruhé a poslal nás do vedení. Dynamo na tento šok nedokázalo reagovat, navíc po hezké akci po ose Ráďa-Míša-Slávek Pandula zakončoval posledně jmenovaný do prázdné branky. Stanovil tak konečný stav na 1:3 a po pětiminutách náporu završil jedinou naši opravdu pěknou pasáž v zápase. Do konce zápasu stojí za zmínku už jen tyčka Honzy Zeleného, domácí již na zvrat síly neměli. Konečně se k nám přiklonilo štěstí, vezeme domů tři body za opravdu vydřenou výhru.

Góly FK Rudná:  R.Mikolín 2, S.Pandula

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, L.Zelený - R.Mikolín, M.Navrátil – S.Pandula, M.Kunc, R.Henčl, J.Zelený

Fotky ze zápasu: http://fkrudna.rajce.idnes.cz/3.liga_FC_Dynamo_Cizovky_-_FK_Rudna