11.kolo - FK Rudná - 1.FC Šebetov 2:1 (1:0)

publikováno 23.06.2013 (aktualizováno 10.09.2013)

Houževnatý soupeř a dosavadní remízový král soutěže si z Rudné body neodvezl, i když tomu byl hodně blízko. 3 body za další vydřené vítězství zůstávají doma.

Po dvou kolech odehraných na hřištích soupeřů jsme se z jarní částí soutěže rozloučili na domácím hřišti. S vědomím, že nás nečeká lehká práce, jsme přivítali loňského účastníka 2. ligy, tým 1.FC Šebetov. S hosty jsme se setkali i v minulém roce při poháru, kdy nás na našem hřišti vyřadil po penaltovém rozstřelu (v základní hrací době byl stav 2:2). Do utkání jsme vstoupili lépe, první velkou příležitost však měli hosté, když naše čisté konto uchránila tyč. My jsme kontrovali nejprve velkou šancí Lukáše Bárty (brankář dobře kryl) a pak dvěma sólovými nájezdy Honzy Zeleného, vše bohužel bez efektu. V první šanci brankář hostů dobře přečetl úmysl našeho útočníka a jeho kličku zpacifikoval, v šanci druhé si pak Honza neporozumněl s nabíhajícím Ráďou Mikolínem. První poločas byl plný osobních soubojů a hraný na hranici povolené tvrdé hry, avšak bez zbytečných záludností (až na ty skluzy...) Ke konci poločasu jsme byli lepším týmem, naše nemohoucnost v zakončení je už ovšem obehraná písnička. Remízový stav tak nakonec zlomil střídající Slávek Pandula, kerému k tomu stačily pouhé dvě minuty pobytu na hřišti (Slávek si odbyl pouze jedno střídání za celý zápas a hned jej zůročil gólem). Branka padla po nádherné křižné přihrávce Libora Panduly, která propadla celým brankovištěm šebetovské svatyně. Obraz hry ve druhém poločase se nezměnil, hry byla opět plná tvrdých a důrazných soubojů. V jejím samotném úvodu mohli hosté vyrovnat, po přečíslení však šebetovský hráč netrefil naši odkrytou bránu. Nám se i přes několik šancí skóre navýšit nepodařilo, Šebetov si ještě jednou vybral smůlu nastřeleným břevnem, pak se však už vstřeleného gólu dočkal. Po nedůrazu v naší obraně vyrovnali šebetovští tvrdou ranou pod břevno. Do konce zápasu jsme byli o něco lepším týmem, častěji jsme drželi míč a měli i nebezpečnější šance, dlouho ale bez kýženého gólového efektu. Co se však zadařilo minulý týden v Boskovicím proti Čížovkách, zadařilo se i teď. Do vedení jsme se znovu dostali pět minut před koncem, když přímý kop rozehraný Liborem Pandulou uklidil do sítě tvrdou ranou pod břevno Tomáš Hlavenka. Do konce zápasu však zbývalo ještě dost času, Šebetov nás za naši liknavost mohl znovu potrestat, k jejich smůle ale forvard hostů dotřetice orazítkoval pouze brankovou konstrukci naší branky. Z následného protiútoku mohl definitivně rozhodnout Marťa Kunc, prázdnou bránu ale překopl. Aby toho diváci neměli málo, Marťa opuštěnou branku překopl vzápětí po druhé, když mu míč předložil dobře atakující Lukáš Zelený. Nervy našich fanoušků byly přesto ušetřeny, ukazatel skóre zůstal i po konečném hvizdu rozhodčího 2:1. Opět jsme byli o něco šťastnějším týmem, hosté se představili jako tým téměř bez slabin, zato s kopcem smůly na svých kopačkách.

Góly FK Rudná: S.Pandula, T.Hlavenka

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, M.Švancara - R.Mikolín,L.Bárta – S.Pandula, M.Kunc, J.Zelený, J.Žahour, L.Zelený

Fotky ze zápasu: http://fkrudna.rajce.idnes.cz/3.liga_FK_Rudna_-_1.FC_Sebetov