12.kolo - FK Rudná - StB Jabloňany 6:1 (1:1)

publikováno 17.08.2013 (aktualizováno 29.10.2013)

Černé předpovědi se nenaplnily - Rudná po vynikajícím výkonu připravila lídrovi soutěže první porážku v sezóně!

Obavy z připravenosti k zápasu rozptýlil tým hned od úvodního hvizdu. Rudná předváděla kolotoč, ze kterého musela soupeře bolet hlava. Hned v úvodních minutách jsme uzamkli hráče StB na jejich polovině, z mohutného náporu a nespočetného množství šancí jsme však vytěžili pouze dvě tyčky. V momentě, kdy se hra začala vyrovnávat, jsme však konečně udeřili. Lukáš Bárta se v šanci neukvapil, vyšachoval obranu jabloňanských a umístěnou střelou nedal brankaři hostů žádnou šanci. Naše zasloužené vedení však netrvalo dlouho, po špatně odpískaném (a hlavně nepřiznaném) autu si útočník StB skvěle pokryl míč a o po výborné práci tělem smazal střelou z bezprostřední blízkosti jednogólovou ztrátu. Po obdržené brance se hra přelévala nahoru-dolů, žadný z týmů se však brankově neprosadil. Do druhého poločasu jsme vstoupili s malou změnou v sestavě, když se Lukáš Bárta posunul do útoku a ve středové řadě zůstal osamocený Míša Navrátil. Naopak pouze na lavičku se posadil Honza Žahour. I přesto jsme začali hůře než hosté, kteří nám začali nepěkně zatápět. Naštěstí nás zachránila tyčka a podržel nás už tradičně i Milda Pokorný. Nový impuls nám pak do žil vlila z počátku nenápadná akce Lukáše Bárty, který u rohového praporku krásně vykoupal obránce Jabloňan a nezištně předložil míč pro Míšu Navrátila. Ten nezaváhal a po krátké kličce tvrdou střelou poslal míč přímo do šibenice. Třetí a zlomový gól přišel nedlouho poté, důrazem se ve vápně po šanci Honzy Zeleného prosadil Tomáš Hlavenka. Hosté, kteří měli pouze jednoho hráče na střídání zřejmě rezignovali, Rudná předváděla nápadité kombinace, z nichž pak vytěžil opět po přihrávce Lukáše Bárty svůj druhý střelecký zápis Míša Navrátil. O tom, že Lukáš dnes hrál ve skvělé formě svědčí i pátá branka v síti StB, když do jeho centru důrazně vletěl Marťa Kunc a hlavou poslal míč do sítě. Rudná i po brankostroji nadšeně útočila a chvilku před koncem se prosadila i po šesté. Střelu rovněž výborně hrajícího Míši Navrátila tečoval do sítě Honza Zelený. Uzavřel tak konečný střelecký účet na 6:1. Diváci mohli vidět utkání vynikající úrovně, hosty držel ve hře fantastický brankář, který má lví podíl na tom, že utkání neskončilo vyšším rozdílem. Předvedli jsme možná až nečekaně výborný vstup do podzimní části soutěže, doufejme, že v podobných výkonech budeme pokračovat.

Góly FK Rudná: M.Navrátil 2x, L.Bárta, T.Hlavenka, M.Kunc, J.Zelený

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, M.Švancara - M.Navrátil,L.Bárta – S.Pandula, M.Kunc, J.Zelený, J.Žahour

Fotky ze zápasu: http://fkrudna.rajce.idnes.cz/3.liga_FK_Rudna_-_StB_Jablonany/