13.kolo - ARTÉZIE Štěchov - FK Rudná 2:4 (0:0)

publikováno 24.08.2013

I ve druhém vzájemném zápase nás kandidát sestupu zle potrápil, po střeleckém procitnutí ve druhém poločase však přece jen odvážíme cenné tři body za výhru 4:2.

Po menších problémech se zapomnětlivým Mildou Pokorným, který nechal svoje brankářské rukavice doma ve vitrýnce, přijela druhá půlka týmu na domácí hřiště štěchovské Artézie pět minut před úvodním hvizdem. Hned od začátku bylo jasné, že nás dnes čeká těžká šichta a tři body budeme dolovat stejně těžko jako horníci uhlí v Ostravě. Domácí se dopředu moc nehnali, zato na nás vyrukovali s perfektně organizovanou defenzívou, přes kterou se nám nedařilo procházet. Šancí bylo poskrovnu, hrstce diváků jsme nabídli pouze střely ze střední vzdálenosti, ale ty však z našich kopaček létaly hodně mimo tři tyče. Domácí naši svatyni prakticky neohrozili. Do poločasu druhého jsme trošku přeskupili řady, ale hra stále připomínala dobývání středověkého hradu, bráněného obětavě hrajícími štěchováky. Prolomit důslednou obranu domacích se nakonec podařilo v 50. minutě Lukáši Bártovi, který do odkryté branky uklízel přihrávku Honzy Zeleného. Lopotně upracované vedení jsme však neudrželi dlouho, Tomáš Hlavenka fatálně chyboval v obraně a hráč Artézie pohodlně srovnal skóre. Těžká dřina nás tak čekala i nadále, po několika našich nevyužitých šancích ale napravil své selhání Tomáš, když našel centrem hlavu Rádi Mikolína a ten poslal míč od tyčky do brány. Domácí se vrhli do ůtoku, začaly jim však docházet síly, čehož jsme brzy využili. Nejprve jsme se prosadili po krásné kombinaci po ose Honza Zelený - Radek Mikolín a zakončující Slávek Pandula, chvíli poté přidal svůj díl i bojující Marťa Kunc. Ten obral u rohového praporku váhajícího domácího obránce a tvrdou střelou podél gólmana zvýšil na 4:1. Domácí nás pak z ojedinělé akce po rohovém kopu potrestali snížením, na zdramatizování výsledku jim však už nezbýval čas. Ze štěchovské prosívky tak odvážíme velice cenné a ubojované tři body za vítězství 4:2.

Góly FK Rudná: L.Bárta, R.Mikolín, S.Pandula, M.Kunc

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, L.Zelený - R.Mikolín, L.Bárta – S.Pandula, M.Kunc, J.Zelený