14.kolo - FK Rudná - FC Spešov 1:2 (1:1)

publikováno 31.08.2013

Hosté se bránili zuby nehty, přesto dvakrát udeřili a odvážejí z Rudné všechny tři body. Rudenská tvrz padla teprvé po druhé v historii.

Neskutečný liják, kvůli kterému byl posunut úvodní hvizd, jakoby předznamenal pláč rudenských po skončení zápasu. Úvod ozdobil náš tlak, hezká akce střídala druhou, ovšem bez gólového efektu. Po deseti minutách pak přišlo první zaváhání v defenzivě, když aut hostů proletěl přes celé pokutové území a útočník Spešova jej uklidil do prázdné brány. Studená sprcha jakoby zabrala, za dvě minuty bylo vyrovnáno po dělovce Lukáše Bárty. Hosté zahrozili ještě jednou z brejku, to nás však podžel Milda Pokorný. Naopak naše šance pochytal vždy dobře stojící hostující brankář. Do kabin se tak odcházelo za remízového stavu. S vědomím, že v případě výhry můžeme našemu nejbližšímu pronásledovateli bodově odskočit, jsme do druhého poločasu vlétli, ovšem místo gólů přibývaly ve statistikách pouze čárky u zásahů spešovského brankáře. Hosté se chvílemi nedostali za půlku, z ojedinělého brejku však udeřili po druhé, když využili naší chyby při obsazování hráčů. I tentokrát to byla střela téměř do prázdné brány. O tři minuty později už všichni zvedali ruce po střele Radka Mikolína, míč však rozvlnil pouze boční síť. V dobré šanci byl i po pěkném zpracování Honza Zelený, trefil ovšem pouze nohy dobře stojícího gólmana. Do konce zápasu jsme vyvinuli místy drtivý tlak, štěstí se ovšem drželo pevně na všech končetinách naší černé můry ve spešovské bráně. Alespoň remízu nepřinesl ani v poslední minutě nařízený nepřímý volný kop za rozehrávku brankářem přes půlku hřiště. Rovněž ve druhém vzájemném zápase jsme tak proti dobře bránícím spešovským neuspěli, hostující FC se zařadilo ke Křetínu, který nás do této doby jako jediný dokázal na našem hřišti porazit.

Góly FK Rudná: L.Bárta

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, M.Švancara - R.Mikolín, L.Bárta – S.Pandula, J.Zelený, L.Zelený, J.Žahour