15.kolo - TJ Sokol Lhota Rapotina - FK Rudná 0:5 (0:2)

publikováno 09.09.2013 (aktualizováno 29.10.2013)

Střelecký koncert Slávka Panduly přinesl další tři body vybojované na hřišti nepříjemného soupeře.

Nedělní dopoledne nám tentokrát přineslo radost, mimo jiné i díky bezchybné spolupráci po ose Radek Mikolín - Slávek Pandula. Od začátku zápasu se hrálo velmi aktivně na obě strany, byť byla hra poznemenána řadou nepřesností. Domácí hráli spíše nakopávané míče, my jsme se snažili kombinovat, což nám ze začátku stěžoval nezvyk na velmi rychlý povrch hřiště. Rapotina hrála velmi tvrdě za tolerance domácího rozhodčího, na což jako vždy jako první zareagoval Tomáš Hlavenka a začal hrát taky pěkně od podlahy. Domácím se to samozřejmě nelíbilo a začaly pracovat nervy (někdy oprávněně, v mnoha případech však docela úsměvně). Hra se přiostřila a napětí se dalo krájet. Nervy domácích hráčů pak ještě více pocuchal ve 20 minutě Slávek Pandula, který lehce levačkou překonal domácího gólmana po pěkné příhře Radka Mikolína. Za chvilku jsme mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení, Lukáš Bárta však tváří v tvář domácímu brankaři obloučkem branku přehodil. Rapotinští se do zakončení příliš nedostávali, většinu akcí končili buď nepřesnesně nebo střelami z větší vzdálenosti. Chvilí před koncem poločasu se tak brankové skóre posunulo na naší straně, když střílenou přihrávku Radka Mikolína tečoval do šibenice opět Slávek Pandula. Úvodní pasáž poločasu druhého jsme začali pasivněji, Rapotinští z toho ale vyjma pár rohů nevytěžili vůbec nic. Na straně druhé pak po brutálním faulu na Honzu Zeleného zaúřadoval znovu Slávek Pandula, když lehkou umístěnou střelou z přímého kopu překonal dezorientovaného brankáře Rapotiny. Třetí branka byla zřejmě definitivním hřebíčkem do domací rakve, o zápase bylo rozhodnuto. Čtvrtá branka padla po krásné kombinaci po ose Martin Kunc - Radek Mikolín - Slávek Pandula. Poslední jmenovaný uklízel míč do prázdné branky a vyšperkoval svůj velmi dobrý výkon čtvrtým zářezem na střelecké pažbě. Domací se snažili dát alespoň čestný gól, ale ze závaru před naší brankou orazítkovali pouze tyč a o pár vteřin později dokonce spojnici naší brány. Vstřelit gól se jim nakonec přece jen podařilo, byť do špatné brány - na 5:0 z našeho pohledu zvýšil vlastencem domácí obránce, který hlavou usměrnil do sítě aut Tomáše Hlavenky. Poté se již utkání víceméně dohrávalo, za zmínku ještě stojí střela Honzy Zeleného, kterou z brankové čáry vykopl rapotinský obránce. I tak si odvážíme z nepříjemného hřiště a od tvrdě hrajícího týmu zasloužené tři body.

Góly FK Rudná: S.Pandula 4, T.Hlavenka

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, M.Švancara - R.Mikolín, L.Bárta – S.Pandula, J.Zelený, M.Kunc

Fotky ze zápasu: http://fkrudna.rajce.idnes.cz/3.liga_TJ_SOKOL_Lhota_Rapotina_-_FK_Rudna/