Dohrávka 16.kola - FK Rudná - TJ SOKOL Křetín 2:3 (2:1)

publikováno 23.09.2013 (aktualizováno 26.09.2013)

Rudenský stroj se zasekl - třetí porážkou v řadě se zřejmě definitivně rozplynul postupový sen.

Oproti sobotnímu zápasu dorazilo ke středeční dohrávce skoro celé mužstvo včetně nejnovějšího žolíka, talentovaného Míši Ryšavého. Vstup do zápasu jsme měli famózní, soupeř nestíhal, hlavně první ofenzivní trojka ve složení Ryšavý-Šmerda-Bárta předváděla nápadité kombinace. První gól na sebe nenechal dlouho čekat, po rohu Míši Ryšavého se tvrdou střelou po zemi prosadil letos poprvé nastoupivší Přemek Šmerda. V tempu zápasu jsme nepolevili, dvě obrovské šance měl Lukáš Bárta, v obou případech však pálil mimo tři tyče. Prvních 25 minut bylo z cela v naší režii, pak však přišla chvilková ztráta koncentrace a obraz hry se úplně změnil. Slávek Pandula volil ve vyložené šanci místo střely přihrávku, hosté se však míče zmocnili a když na půlce nešťastně promáchl Tomáš Hlavenka, brejk dotáhli do zdárného konce - z ničeho nic tak bylo skóre srovnáno. Od této chvíle se hrálo nahoru-dolů, Křetínští jsou velice dobře fyzicky vybavení a tento styl zápasu jim vyloženě sedí. Šance přibývali na obou stranách, před naší brankou bylo nebezpečně rušno, gólově se však urodilo na rudenské straně. Svůj premiérový start okořenil gólem chvíli před koncem poločasu Michal Ryšavý, když nadvakrát dostal za záda křetínského gólmana přihrávku Lukáše Bárty. Do poločasu druhého jsme však vstoupili příliš laxně, hosté nás přehrávali. Z letargie nás nedostalo ani orazítkované břevno, ani nastřelená tyčka. A tak se stalo, co se stát muselo, do třetice už bylo křetínským přáno - tvrdá střela prolétla klubkem hráčů a rozvlnila síť za zády Milana Pokorného. Křetínští byli na koni, hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi k rychlým brejkům. Jeden takový pak dokázali přetavit v rozhodující gól, když si střela hostujícího hráče našla cestu mezi clonícími hráči a zapadla za tyčku naší branky. Na vyrovnání zbývalo dost času, ovšem nohy nám svazovala nervozita. Tomáš Hlavenka neseřídil mířidla a dvakrát pálil vysoko nad, střela Míši Navrátila prosvištěla vedle tyče, po krásné akci Michala Ryšavého minul míč brankové zařízení rovněž o chloupek. Ve druhém poločase herně lepší hosté si pak vítězství zkušeně pohlídali. Na Křetínské se nám prostě zahrát nedaří, je to náš neoblíbený soupeř. Utkání bylo tradičně hodně vyhecované a bohužel zbytečně poznamenané silnými emocemi na obou stranách.

Góly FK Rudná: P.Šmerda, M.Ryšavý

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula - M.Navrátil, M.Ryšavý – L.Bárta, P.Šmerda, S.Pandula, M.Kunc, L.Zelený, J.Žahour