Úvod » Sezóna 2013 » 3.liga - články o zápasech

18.kolo - FK Rudná - FK Jabloňany 3:0 (3:0)

publikováno 29.09.2013

Jasná záležitost proti horkému kandidátu sestupu.

Vstup do utkání byl zcela v naší režii, na úvodní gól se nemuselo čekat příliš dlouho - hned při svém prvním střídání jej vstřelil Radek Mikolín. Na tvrdou střelu levačkou z otočky nestihl gólman hostů nijak zareagovat. Témeř vzápětí jsme již vedli o dva góly, po rohu Marti Kunce a lehké teči Michala Ryšavého uklízel míč do opuštěné branky Lukáš Bárta. Hosté vůbec nestíhali, od dalších branek je zachránila dvakrát tyč - po střelách znovu Lukáše Bárty a po obrovské šanci Michala Ryšavého. Po dvaceti minutách tempo hry pomalu upadlo a Jabloňany se začali osmělovat. Jejich akce však stačilo zachytávat dobře hrající obranné duo Tomáš Hlavenka-Libor Pandula, v šanci největší se pak zaskvěl i Milda Pokorný, který vyrazil nebezpečnou hlavičku hostujícího útočníka. Po neurovnané pasáži, kdy byla hra plná nepřesností, vlil do našich žil definitivní jistotu Ráďa Mikolín, který do branky usměrnil hezkou střílenou přihrávku Slávka Panduly. Stav 3:0 vydržel do poločasové přestávky. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, nadále jsme měli územní převahu a především trojice Ryšavý-Bárta-Kunc byla po nápaditých akcích blízko vstřelení další branky. Utkání samotné pak hrubě pokazil incident z 50.minuty, kdy si útočník hostů pustil ústa na špacír po domnělém autu a za následné zbytečné vulgarity už na střídačce dostal zaslouženou červenou kartu. Déšť nadávek na adresu rozhodčího i naši byl neskutečný (neuvěřitelné, co něktéří "taky sportovci" dokáží vypustit z úst), hosté měli zase jakousi berličku k omluvě svého bezzubého výkonu a utkání se již bez větších šancí, víceméně z povinnosti, dohrálo. Za zmínku ještě stojí nesportovní chování jabloňanského kapitána, který z autu hodil míč do obličeje Jana Žahoura. Vítězství pro nás znamenalo po třech utkáních bez bodu konečně zisk tří, ovšem z trpkou příchutí slovní exibice některých hráčů hostujícího týmu.

Góly FK Rudná: R.Mikolín 2, L.Bárta