19.kolo - FC Dolní Lhota - FK Rudná 1:7 (1:2)

publikováno 07.10.2013

Sedm kulí jako v Sarajevu! Po vyrovnaném prvním poločase rozhodla o osudu utkání střelecká exploze v poločase druhém.

Dolní Lhotu se nám v historii ještě nikdy porazit nepodařilo, v pátém vzájemném zápase jsme tak chtěli dosavadní tragickou bilanci konečně zlomit a udržet kontakt s týmy v boji o třetí příčku. Do utkání jsme vstoupili aktivněji, zahrozili z pár střel, avšak postupem času se na naše kopačky vkradla zbytečná nevozita. Domácí chytře měnili ofenzivní posty a nám se nedařilo útočné rejdy dolnohotských zachytávat - v defenzivě jsme až příliš zmatkovali. Lhota však žádnou z nabízených pološancí nevyužila a tak přišel trest z levačky Lukáše Bárty. Jeho tvrdá střela z otočky mířila do protipohybu brankáře a zapadla za tyč domácí svatyně. Vedoucí branka nám však příliš klidu nepřinesla, i nadále jsme pokračovali v místy příliš zbrklém bránění lhotské ofenzívy. Jedna taková nedůslednost pak vyústila ve zcela zbytečné vyrovnání, kdy jsme tak dlouho bránili míč mířící do autu, až nám jej domácí vzali a přečíslení zakončili vyrovnávací brankou. O chvíli později mohl vedení našim barvám vrátit Slávek Pandula, jeho hlavička však cestu do sítě o centimetry nenašla. Do konce poločasu jsme však přece jen znovu udeřili, krásnou souhru po ose Lukáš Bárta - Michal Ryšavý, zakončil druhý jmenovaný nechytatelnou bombou pod břevno - 2:1. Mohlo být ještě o něco lépe, Tomáš Hlavenka však z dobré pozice přestřelil. Po pauze jsme chtěli vedení udržet a pokud možno navýšit, což se povedlo záhy po úvodním hvizdu - Radek Mikolín poslal lobem do sólového úniku Lukáše Bártu a ten už věděl, co má dělat - 3:1. O chvíli později navázala na svou gólovou spolupráci z prvního polačasu dvojice Bárta - Ryšavý a po krásné kombinaci zvyšoval Michal už na tříbrankový rozdíl. V tuto chvíli již bylo po zápase, Rudná jasně dominovala. Pátý gól vsřelil namlsaný Lukáš Bárta, když využil chybu domácího brankáře a zkompletoval hattrick. Ten mohl mít v zápise zaevidován i Míša Ryšavý, jeho dělovka však zaduněla pouze na tyči. Mezi střelce se pak po delší odmlce zapsal i Marťa Kunc, když si nechtěně narazil o nešťastného lhotského gólmana a připsal Rudné šestou gólovou čárku. Aby toho nebylo málo, sedmý gól přidal po chybě obrany Tomáš Hlavenka, který si s přehledem poradil se situací, kdy byl sám před brankářem. Do konce zápasu ještě Dolní Lhota přece jen dvakrát zahrozila, v první šanci však domácí borce vychytal Milda Pokorný, v šanci druhé pak zvonila tyč i na naší straně. Zasloužené vítězství po zlepšeném výkonu ze druhého poločasu nás tak drží na dostřel třetímu místu v lize. Po delší době jsme konečně odehráli zápas bez nervů a zbytečných emocí. Za zmínku stojí i výkon domácího rozhodčího, pískal tradičně velmi dobře.

Góly FK Rudná: L.Bárta 3x, M.Ryšavý 2x, M.Kunc, T.Hlavenka

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula - R.Mikolín, M.Ryšavý – L.Bárta, M.Kunc, S.Pandula