20.kolo - FK Rudná - AJETO Adamov 3:0 (1:0)

publikováno 12.10.2013

Bojovné a tradičně vyhecované utkání s nejtradičnějším soupeřem rozhodla lepší ofenziva našich barev.

S překvapivým taktickým záměrem našeho hrajícího kouče Slávka Panduly jsme chtěli po delší době porazit adamovské Ajeto a udržet se tak na dostřel třetímu místu v tabulce. Hosté již mají zasloužený postup do druhé ligy na dosah a tak mu mohli případným dnešním vítězstvím přidat i pomyslné razítko. Tomuto přání odpovídala i početná squadra hostujících borců. Od začátku jsme byli svědky tvrdého boje s množstvím soubojů, v nichž byli zpočátku lepší adamovští a důrazem si klestili cestu do našeho brankoviště. Počáteční chaoz v obraně jsme však přežili bez úhony a hru vyrovnali. Mladé trio v našich útočných řadách ve složení Michal Ryšavý - Lukáš Bárta - Radek Mikolín, doplňované dobře bojujícím Marťou Kuncem, začalo soupeře přehrávat fotbalovostí a trpělivě si vytvářelo šance. K prvnímu gólu byl blízko Lukáš Bárta, k zakončení do prázdné branky mu však chyběl krok. O chvíli později hlavičkoval z dobré pozice zdravě nahecovoaný Tomáš Hlavenka, brankář Adamova byl však na místě. Hosté spoléhali na nákopy na své vysoké hráče v útoku a po jednom takovém sklepnutí nás dobrým zákrokem podržel Milda Pokorný. Adamovští dobře bránili, prosadit se ve vápně bylo prakticky nemožné. Deset minut před koncem poločasu tak zkusil Míša Ryšavý napřáhnout z větší vzdálenosti a záměr se podařil - střela prošla klubkem hráčů a skončila v síti - 1:0. Do poločasu jsme hubený náskok udrželi. Do toho druhého pak vstoupili adamovští náporem a snahou vyrovnat, nám se tak otevíraly skulinky k ofenzivním výpadům. Jeden takový pak zužitkoval Lukáš Bárta, který proměnil pobídku k sólovému nájezdu od Michala Ryšavého - 2:0. Krátce po rozehrávce se však stala naprosto nepochopitelná věc, která mohla změnit ráz celého zápasu. Marťa Kunc rozehru hostů vystihl, jeden z hráčů jej však stáhl za dres a podkopl nohy. Martin na to reagoval absolutně přehnaně a soupeře více než je zdrávo postrčil. Viníky byli jistě oba hráči, kteří za svůj výstup vyfasovali žlutou katu. Nutno férově přiznat, že v případě Martina přimhouřil rozhodčí obě oči a ta karta byl spíš než žlutá hodně tmavě oranžová... Hosté pak pochopitelně přiostřili, ale některé zákroky byly naprosto zbytečné. Hlavně faul bez míče na Lukáše Bártu volal po důraznějším potrestání. Naštěstí nejsou Adamovští žádní blázni a hra se i díky dobré práci hostujícího kapitána po chvíli zklidnila. Ajeto si pak moc šancí nevypracovalo, zahrozilo po jedné hlavičce z autu, která šla těsně mimo a pak z jednoho závaru, který však hráči nevyřešili dobře. Na straně druhé vypálil nebezpečný projektil Ráďa Mikolín, střela však zaduněla na břevně. O chvíli později si však Ráďa přece jen spravil chuť a přidal definitivní gólovou pojistku dorážkou střely Lukáše Bárty. Utkání se pak již víceméně v poklidu dohrálo. Pochvalu zaslouží celý tým za skvěle odvedenou práci, budoucího účastníka druhé ligy jsme do ničeho nepustili. Škoda zbytečným emocí a chvilkového selhání Marti Kunce, utkání samotné jinak divákům nabídlo určitě koukatelný zážitek.

Góly FK Rudná: M.Ryšavý, L.Bárta, R.Mikolín

ŽK: M.Kunc

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula, S.Pandula - R.Mikolín - L.Bárta, M.Ryšavý, M.Kunc - náhradníci J.Zelený, J.Žahour