21.kolo - FK Rudná - FC DYNAMO Čížovky BCE 4:4 (0:1)

publikováno 19.10.2013

Třikrát jsme prohrávali, třikrát jsme dokázali vyrovnat a na konci jsme po drtivém tlaku sahali i po vítězství, ale zázračné zákroky hostujícího gólmana nám nakonec zvítězit nedovolily.

Čížovky potřebovaly k jistotě záchrany alespoň bod a my tušili, že nás nečeká lehký soupeř. I na jaře se Dynamo ukázalo jako nepříjemný a velmi běhavý celek a je záhadou, že musí hrát o záchranu. Utkání začalo o půl hodiny později, protože jsme čekali na delegovaného rozhodčího, který nakonec celé utkání odřídil velmi dobře. Na poslední domací zápas sezóny přišla i vynikající návštěva a diváci o sobě dávali slyšet.  Ze začátku samotného utkání nám hodně vázla kombinace, v útoku jsme nedokázali podržet míč a hosté toho využívali k brejkovým situacím, které se postupem času stávaly čím dál nebezpečnějšími. My jsme bránu ostřelovali hlavně z dálky, přes dobře organizovanou obranu Čížovek jsme se prosazovali spíše sporadicky. Největší šanci první půle měl v rudenském dresu Míša Ryšavý, který místo nahrávky volnému spoluhráči volil zakončení, se kterým si však brankář Dynama poradil. Na straně druhé pak po další zbytečné ztrátě míče v útoku ustupoval Tomáš Hlavenka před útočníkem hostů tak dlouho, až se ten rozhodl uklidit míč do sítě - 0:1. Obdržená branka s námi trochu zamávala a Dynamo si vypracovalo řadu dalších šancí. Tři čisté loženky však výborně vykryl Milda Pokorný. Konečný hvizd tak byl naším vysvobozením. Úvod druhé půle se nesl pod taktovkou hostů, pak jsme však přece jen převzali iniciativu my. Po autu Libora Panduly propadl míč boskovickému brankaři přímo pod nohy Honzy Zeleného, který jej  uklidil do sítě - vyrovnáno 1:1. Šťastný gól polil naše nohy živou vodou, další šanci měl opět Honza, jeho pokus však teď už pozorný brankář vytáhl na roh. Gól vysel doslova na vlásku, přišel však zčistajasna na druhé straně. Hráč Dynama vyslal do klubka těl před sebou takovou šmudlu, která k překvapení všech skončila v síti. Aby toho nebylo málo, za minutu utekly Čížovky na rozdíl už dvou branek, když využily chyb v našem bránění. Gól naděje na naší straně však padl brzy, už za další tři minuty se Tomáš Hlavenka prosadil tvrdou střelou po rohu Slávka Panduly. Rudná ožila, ale opět ji srazilo další nedorozumnění, tentokrát mezi Mildou a Liborem Pandulou - útočník Dynama poslal hlavičkou do odkryté brány hosty znovu do dvoubrankového vedení. Ani to nás naštěstí nepoložilo, Čížovky navíc už trošku šlapali vodu a tentokrát nás i skvěle povzbuzovalo výborné publikum. To se dočkalo odměny za svou podporu brzy, Lukáš Bárta nádherným gólem snížil na rozdíl jedné branky. A bylo ještě lépe - hned za půl minuty tentýž hráč po krásné akci skóre dorovnal a dostal diváky do varu. Rozhodující gól však ne a ne padnout. Brankář hostů chytal fantasticky - nepřišel si na něj dvakrát Míša Ryšavý, i když jeho druhý pokus zastavila až tyč, ani Tomáš Hlavenka, jehož hlavičku vytáhl brankář ze šibenice... Míč se dokonce dvakrát potuloval i po brankové čáře, odkud ho všemi možnými i nemožnými způsoby dostal boskovický fantom v bráně. V poslední minutě mohl ještě rozhodnout po hezké kombinaci Honza Zelený, ale i jeho vychytala čížovská chobotnice. Stav 4:4 se už nezměnil. Nebylo to zrovna naše nejpovedenější utkání, ale diváci si jej museli dosytosti užít. Hosté hráli dobře a nezákeřně, naprosto v pohodě, bez zbytečného kecáni a provokací - výborný soupeř. Naši diváci byli rovněž výborní, škoda, že jsme tři body nakonec přece jen neurvali.

Góly FK Rudná: L.Bárta 2, J.Zelený, T.Hlavenka

ŽK: T.Hlavenka

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula - L.Bárta, M.Ryšavý - S.Pandula, J.Zelený, J.Žahour