22.kolo - 1.FC Šebetov - FK Rudná 0:4 (0:2)

publikováno 26.10.2013

Zasloužená výhra v posledním zápase sezóny potvrdila Rudné konečné 4.místo ve 3.lize.

Do čerstvě listí zbaveného fotbalového areálu vedle šebetovského zámečku přijelo osm rudenských bojovníků vyválčit tři body a udržet tak stávající čtvrtou příčku. Domácích se k poslednímu utkání sézony sešlo dost, oproti našim dvěma hráčům na střídání praskala lavička Šebetova ve švech. Úvod zápasu se nesl v rudenské režii - dělovku Slávka Panduly na poslední chvíli reflexivně vyrazil šebetovský brankář, v další šanci pak střelu Honzy Zeleného po rozehrávce přímého kopu odvracel z brankové čáry jeden z obránců. Žádná akce se však neujala a tak ke slovu přišla útočná tříminutovka domácího 1.FC. Milda Pokorný však čistého konto udržel a znovu jsme převzali iniciativu. Domácím jsme nabídli ukázku z našeho překvapivě rychlého přechodu do útoku - po ose Honza Zelený - Slávek Pandula nabíhal na přihrávku z druhé vlny Tomáš Hlavenka a uklidil míč do domácí sítě - akce přes celé hřiště na 4 doteky znamenala vedení Rudné 1:0. O chvíli později pak bylo hráčům v rudenských barvách ještě veseleji, Michal Ryšavý si našel míč vybojovaný Honzou Zeleným a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Šebetovští byli jako opaření a i když je hnal početný kotel fanoušků, v útoku nebezpeční nebyli. Šance narůstaly na straně Rudné, domácí dokonce znovu vykopávali míč z brankové čáry a znovu po střele Honzy Zeleného, kterému k ní dopomohl špatný odkop šebetovského brankáře. Všem přítomným zatrnulo chvíli před koncem poločasu, kdy jeden ze šebetovských bez cizího přičinění upadl tak nešťastně, že měl obličej rozedřený do krve - zápas nakonec dohrál, přesto mu přejeme brzké zahojení tohoto nepříjemného zranění. Druhý poločas pak začal tam kde skončil - před bránou domácích. Po krásné akci Michal Ryšavého střílel bez přípravy znovu Honza Zelený, šebetovský brankář však neskutečným zákrokem vytáhl tento pokus na roh. Gólman domácích se nakonec nad Honzou zřejmě přece jen slitoval a dopřál mu radost ze vstřelené branky - střela kousek od půlky sotva dolezla za brankovou čáru, brankář ji však celou její pouť pouze hypnotizoval očima - 3:0. Šebetovští fanoušci neustávali v podpoře, po brzkém čtvrtém gólu v síti svých borců však museli zkousnout další hořkou pilulku. Po rohu Slávka Panduly zlikvidoval střelu Honzy Zeleného teď už připravený domácí brankář, míč si však našel Míša Ryšavý a svým druhým gólem v zápase stanovil konečné skóre zápasu na 4:0. Teprve poté se do šancí začali dostávat i domácí, Milda Pokorný jim však gólovou radost nedovolil.  Ke konci zápasu pak proběhla už jen zbytečná hecovačka domácích fans vůči s chutí hrajícímu Tomáši Hlavenkovi a hlavně pak zcela nesmyslné napadení právě Tomáše od jednoho neustále diskutujícího domácího hráče,. Jako správný kapitán však zasáhl Milda Pokorný a oba kohouty od sebe odtrhnul. Domácí rozhodčí pak šebetovského provokatéra zaslouženě vykázal ze hřiště. Poslední šanci v zápase měl ještě Lukáš Bárta, sólový nájezd však zakončil střelou vysoko nad. Takticky i disciplinovaně odehrané utkání nám přineslo zasloužené tři body za výhru 4:0. Udělalo tak tečku za povedenou sezónou, ve které rudenský tým ve své premiérové sezóně ve třetí lize vybojoval velmi lichotivé 4.místo. Přijďte se se sezónou a s námi rozloučit 2.listopadu v sále kulturního domu v Rudné. Občerstvení zajištěno, fanoušci a příznivci FK Rudná jsou srdečně zváni!

Góly FK Rudná: M.Ryšavý 2, T.Hlavenka, J.Zelený

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula - L.Bárta, M.Ryšavý - S.Pandula, J.Zelený, J.Žahour