Úvod » Sezóna 2014 » Pohár

1.kolo poháru - FK Deštná vs FK Rudná 1:1 (1:2 na pk)

publikováno 14.04.2014 (aktualizováno 16.04.2014)

I při pohárovém výjezdu do nedaleké Deštné pokračuje generační výměna v našich řadách - Rudnou před zápasem posílilo mladé duo z Dlouhé Loučky, 22-ti letý Jirka Bubeník a teprve 17-ti letý Ludvík Kubečka. Zápas se od počátku hrál v naší režii, dát gól je ale pro nás nadpozemským úkolem. Hledání střelce tak pokračuje i nadále. Bezbrankový stav nakonec zlomil z nenápadné akce Míša Ryšavý, když dorážel svou gólmanem Deštné vyraženou střelu. Stav 0:1 pro Rudnou vydžel až do poločasové přestávky, i přes několik více než dobrých brankových příležitostí na naší straně. Do půle druhé však vstoupili lépe domácí a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat - po nedůrazném bránění rohu napálil Tomáš Hlavenka míč do jednoho z hráčů Deštné tak nešťastně, že se ten (míč) obloukem snesl do naší svatyně. Vyrovnání nás tentokrát nepoložilo, nicméně rozhodnout v normální hrací době se žádnému z týmů nepodařilo. V prodloužení diváci žádnou brankovou příležitost neviděli a tak musely o osudu utkání rozhodnout penalty. Po neúspěšné první serii, kdy chybili oba střelci, poslal v sérii druhé do vedení Deštnou místní kapitán. Lukáš Bárta však důležitý moment zvládl a penaltovou loterii vyrovnal. Nervy na uzdě pak neudržel třetí domácí exekutor a svůj pokus neproměnil. Míša Ryšavý pak možností rozhodnout nepohrdnul a poslal Rudnou do dalšího kola, v němž poměříme síly s druhdy prvoligovým Kozárovem.

Rudenští fans byli oproti prvnímu letošnímu zápasu svědky mírnému zlepšení v naší hře, obě posily se předvedly ve velice dobrém světle a mají rozhodně potenciál být budoucími tahouny týmu. Z domácích zaujal především gólman, který chytal famózně a držel Deštnou dlouho ve hře o postup.

Góly FK Rudná: M.Ryšavý, penalty proměnili L.Bárta a M.Ryšavý

M.Pokorný – T.Hlavenka, L.Pandula - M.Ryšavý, J.Bubeník - L.Bárta, L.Kubečka, M.Kunc,L.Zelený, J.Žahour

Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

« 08 / 2019 »