Úvod » Sezóna 2014 » 3.liga - články o zápasech

5.kolo - FK Rudná vs FC DYNAMO Čížovky 4:0 (1:0)

publikováno 20.05.2014

V 5.kole jsme prožili malé dejá-vu, když jsme na našem hřišti stejně jako před 14-ti dny přivítali aktuálního lídra soutěže, tentokráte FC DYNAMO Čížovky. S hosty jsme loni sehráli zápas v rámci 21.kola, v němž jsme po remíze 4:4 definitivně ztratili naději na postup do vyšší soutěže. Tentokráte se však v našich dresech představilo to nejlepší, co má Rudná aktuálně na soupisce a bylo to znát. Do zápasu sice vstoupili aktivněji hosté a hned ve druhé minutě nás zachránila tyč, pak už se však pomalu začala rozehřívat i naše útočná mašina. Brankář Čížovek ovšem i na podmáčeném terénu (a v sálovkách!) několikrát předvedl, jak rychlým reflexem disponuje a několika bravurními zákroky držel nerozhodný stav. I hráči Dynama mají velkou kvalitu v útočné fázi a i náš brankář Milan Pokorný nechtěl za svým boskovicím kolegou v počtu vychytaných šancí zaostávat. Hrstka diváků tak na těžkém terénu viděla pohledný zápas s množstvím šancí na obou stranách a vlastně se pouze čekalo na to, který z týmů půjde do vedení. Rudná byla blízko v patnácté minutě, tvrdou ránu Slávka Panduly však čížovský fantom vytáhl konečky prstů alespoň na břevno. Nás to však příliš dlouho mrzet nemuselo - odpovědnost na sebe vzal Radek Mikolín, čtyřikrát si vyměnil míč s Liborem Pandulou a střelou do protipohybu brankáře poslal Rudnou do vedení. I nadále jsme měli možnosti k navýšení skóre, nejblíže k tomu měli Michal Ryšavý a Lukáš Svoboda, míč za brankovou čáru ovšem nedostali. Před koncem poločasu pak zahrozili i hosté, ovšem ani Milan Pokorný za svá záda míč nepustil. Do druhého poločasu jsme netradičně vstoupili aktivněji my a hned v úvodu prolomil svou střelckou smůlu Míša Ryšavý, když dorazil za záda bezmocného brankáře střelu Lukáše Bárty. Dynamo sice ještě párkrát zahrozilo, pak však jeho hráčům zřejmě došly síly a Rudná začala zápasu dominovat. Některé akce sice byly překombinované, další branky ale nakonec přece jen přišly. Třetí v pořadí vstřelil do prázdné branky po příhrávce Radka Mikolína Martin Kunc a dočkal se zasloužené odměny za svůj bojovný výkon. Poslední gól zápasu pak padl opět do prázdné branky a předcházela mu krásná kombinace - nejprve Tomáš Hlavenka našel přes celé hřiště milimetrovým pasem Slávka Pandulu, který pak následně předložil nezištně míč Lukáši Bártovi, pro něhož už nebyl problém poslat jej do sítě. Ke konci jsme pak polevili v koncentraci, hosté se snažili výsledek zkorigovat, Milda Pokorný si však další vychytanou nulu vzít nenechal.

Góly FK Rudná: R.Mikolín, M.Ryšavý, M.Kunc, L.Bárta