15.kolo - FK Rudná vs TJ Šerkovice 13:0 (4:0)

publikováno 06.09.2014 (aktualizováno 09.09.2014)

Šerkovické TJ je v současnosti přesně na opačném pólu tabulky než náš tým, okupuje poslední příčku třetí ligy. Dalekou cestu za zachránou absolvovalo napříč okresem pouze 7 hostů. Rudná vyslala do boje silnou sestavu, v níž tentokrát chyběl stálý člen naší obranné dvojice Tomáš Hlavenka. Na netradičním místě jej tak vedle zkušeného Libora Panduly zastoupil původní profesí útočník Roman Henčl a vedl si více než dobře. Šerkovičtí se od úvodního hvizdu seskupili do obranného bloku a bylo jasné, že klíč ke třem bodům bude ležet v co nejrychlejším zdolání defenzivní tvrze. Úvod zápasu se nesl v jisté nervozitě, hosté přečkali počáteční tlak a sami dokonce nečekaně zahrozili. Tvrdou střelu k tyči však jistě zpacifikoval Milda Pokorný. Na vedoucí branku jsme nakonec nemuseli čekat déle než bylo nezbytně nutné. Radek Mikolín vhodil rychlý aut a Ludvík Kubečka hlavou odstartoval nejen svoje gólové představení. Druhou branku pak mohl po pěkné kombinaci s Lukášem Bártou přidat Slávek Pandula, se zívající brankou si však zahrál biliár a poslal míč od levé tyčky do pravé, odkud míč odputoval do bezpečí. Do role střelce se tak opět vtělil až Ludvík Kubečka a v krátkém sledu poslal do šerkovické branky tři gólové pozdravy. Všechny padly po rozborce-sborce hostující obrany a nesly se v duchu stejné šablony - vyšachování obrany a střela do opuštěné klece. V rolích nahrávačů se postupně vystřídali Martin Kunc, Radek Mikolín a Michal Ryšavý. Od čtvrtého gólu bylo o třech bodech rozhodnuto, zbývalo vyřešit otázku výše brankového skóre. Do poločasové přestávky se však žádnému z hráčů napnout síť branky nepodařilo. Druhá půle se hrála v podstatě jen na jednu branku, pod výkon hostů se jistě podepsala i možnost střídat pouze jednoho hráče. S tím si ale vůbec nelámal hlavu Roman Henčl a výstavní trefou dal pátý gól. Naběhl si na křižný pas Libora Panduly, jedním dotekem si jej zpracoval a ještě než míč dopadl na zem, tak jej druhým dotykem napálil s razancí sobě vlastní na šerkovickou bránu, kde se od břevna odrazil za záda bezmocného gólmana. Branková konstrukce si hezký moment zřejmě zapamatovala a tak si s námi zahrála i vzápětí. Tentokrát o tyčku poslal míč do sítě Lukáš Bárta - 6:0. Sedmá branka padla vzhledem k průběhu zápasu atypicky. Šerkovičtí se vrhli do útoku ve snaze vstřelit alespoň čestný úspěch, po ztátě míče ale propadli v obraně a Slávek Pandula si z dálnící k soupěřově brance poradil mazácky. Své sólo z půlky hřiště zakončil obhozením nešťastného brankáře hostů. Osmým gólem zápasu se pak do soutěže o nejkrásnější branku přihlásil i Martin Kunc - z úhlu poslal míč učebnicově do šibenice. Šerkovickým dnes štěstí rozhodně nepřálo - brankáři se zřejmě ozvalo nějaké starší zranění a musel střídat. Hosté tak přišli o poslední možnost alespoň jednou za čas vystřídat a zápas musela dohrát unavená šestice. Náhradního brankáře poprvé pokořil střídající Honza Zelený, který střelou na bližší tyč zužitkoval přihrávku Radka Mikolína. Tentýž střelec se radoval i o tři minuty později, kdy jej střílenou přihrávkou našel ve vápně Libor Pandula. Jedenáctou brankou se nám pak podařilo vyrovnat naše střelecké maximum z roku 2009. Postaral se o ni Lukáš Bárta a jeho dobře utažená levá placírka. Gól s pořadovým číslem dvanáct přišel z dílny dvojice Michal Ryšavý - Slávek Pandula. Kombinaci na pětníku zakončil prvně jmenovaný střelou pod padajícím brankářem. Brankové hody pak stylově ukončil ten, který je začal. Ludvík Kubečka využil přihrávky Slávka Panduly a svým pátým gólem udělal tečku za dnešním střeleckým koncertem.

Po třech těsných výhrách v řadě přišla střelecká exploze, kterou odnesly poslední Šerkovice. Pro hosty krutý výsledek, nicméně zasloužená vysoká výhra. Rudná mohla a chtěla hrát celý zápas, ani za rozhodnutého stavu nepolevila a třinácti vstřelenými góly stanovila svůj nový střelecký rekord.

Góly FK Rudná: L.Kubečka 5, L.Bárta 2, J.Zelený 2, R.Henčl, S.Pandula, M.Kunc, M.Ryšavý

M.Pokorný – R.Henčl, L.Pandula - M.Ryšavý, R.Mikolín - L. Bárta, L.Kubečka, M.Kunc, S.Pandula, J.Zelený