Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezóna 2014 » 3.liga - články o zápasech

18.kolo - FK Rudná vs FC Dolní Lhota 4:1 (1:1)

publikováno 27.09.2014

Po dvou venkovních zápasech jsme konečně opět okusili rudenský pažit. K utkání jsme měli k dispozici dva hráče na střídání, hosté, bojující o záchranu v soutěži, na tom byli ještě o jedno muže hůře. Dal se tak čekat co pohybu se týče poměrně úsporný vstup do utkání. Lhotu jsme na svém domácím hřišti ještě nikdy neporazili a chtěli tak tuto nepříjemnou bilanci konečně zlomit. Hosté však výborně bránili, středový hráč hýřil pohybem a ani útočníci nenechávali v defenzivní činnosti žádná volná okýnka. Hrálo se sice více na polovině hostujícího týmu, ovšem k brankovišti jsme cestu najít nedokázali. Většina střel tak přicházela z větší vzdálenosti, pohříchu častěji mimo tři tyče. Marné dobývání tak protrhl až Slávek Pandula, který dostal míč centimetry za brankovou čáru, kde jej zkrotil lhotský brankář. Rozhodčí měl ale zřejmě zakrytý výhled a branku neuznal. Lhota se pomalu osmělovala, ovšem v době, kdy zcela vyrovnala hru, inkasovala. Po útočném výpadu hostů rychle rozehrál Milan Pokorný, dlouhým výhozem našel za bukem stojícího Slávka Pandulu, který přehodil vyběhnuvšího brankáře a poslal svůj tým do vedení. O regulérnosti branky tentokrát nemohlo být žádných pochyb. I po vstřelení branky jsme však pokračovali v bezkrevném výkonu. První varování sice hostům zlikvidoval reflexivním zákrokem Milan Pokorný, s varováním číslo dvě už ale přišla trefa do černého. Po zbytečné ztrátě na půlce hřiště vyřešila Lhota rychlý kontr dokonale a pět minut před koncem poločasu srovnala na 1:1. Do druhé půle ovšem vstoupil zcela jiný tým. Bezkrevnost nahradila bojovnost a vedoucí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Michal Ryšavý si na hranici vápna zpracoval míč, zády k brance jej předal nabíhajícímu Liboru Pandulovi, který si s pobídkou nelámal hlavu a ranou z první poslal míč za záda bezmocného gólmana. Po vedoucí brance sice ještě naposled vážněji zahrozili hosté, kdy nás opět po rychlém brejku podržel výborným zákrokem Milan Pokorný, pak už ale přišel na řadu střelecký koncert rudenských. Do velké šence se přes dva hráče prodral Honza Zelený, míč však z jeho kopaček minul branku hostů. Pak se dvakrát rozezněla zvonkohra - nejprve pálil do tyče Lukáš Bárta, vzápětí trefil spojnici břevna a tyče střelou z přímého kopu Michal Ryšavý. Na střeleckou impotenci se zřejmě nemohl dívat Tomáš Hlavenka, naběhl si na rohový kop Michala Ryšavého a uklidil míč do brány. V utkání se tak střelecky prosadili oba naši obránci. Třetí gól hosty zřejmě definitivně zbavil nadějí na bodový zisk. I nadále sice strašil naši obranu především výborný středový hračička - malý vzrůstem, ale velký výkonem - do vyložené šance se ovšem ani on, ani žádný z jeho spoluhráčů nedostal. Do konečné podoby výsledku tak ještě promluvila levačka Lukáše Bárty - náš středopolař převzal přihrávku patičkou od Slávka Panduly, navedl si míč do střeleckého prostoru a s klidem hráče pokeru zavěsil. Do konce zápasu se pak již nic zásadního, co by mohlo změnit dějiny utkání, nestalo. Vítězstvím 4:1 si tak FK Rudná definitvně a s předstihem zajistila postup do druhé ligy.

První poločas byl tentokrát z naší strany neslaný-nemastný, druhá půle už byla až na výjimky zcela v rudenské režii. Tým bojoval a odehrál dost možná svůj nejlepší letošní druhý poločas. Hosté, byť s jedním hráčem na střídání, předvedli bojovný a fotbalový výkon a soudě dle předvedené hry rozhodně nepatří do sestupových vod.

Góly FK Rudná: S.Pandula, L.Pandula, T.Hlavenka, L.Bárta