Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezóna 2014 » 3.liga - články o zápasech

19.kolo - TJ SOKOL Křetín vs FK Rudná 1:6 (0:2)

publikováno 05.10.2014

Na hřiště druhého týmu tabulky jsme dorazili v sestavě čítající tři hráče na střídání. Nastoupili jsme v rozestavení 2-2-1, čímž jsme chtěli zahustit střed hřiště a eliminovat tradiční křetínské náběhy obranců. Nutno podotknout, že se nám to podařilo. Ale pěkně popořádku. Domácí byli od úvodního hvizdu aktivní, zle zátapěli naší defenzívě, ale z náporu vyprodukovali pouze dvě střely mimo bránu. Největší šanci ovšem měli až v době, kdy jsme se konečně srovnali s tempem zápasu - po zbytečné ztrátě míče nás výborným zákrokem podržel M.Pokorný. Po otupení domácího tlaku jsme udeřili my - J.Zelený napřáhl ke střele, kterou brankář pouze vyrazil k dobíhajícímu L.Kubečkovi a náš supertalent poprvé rozvlnil síť. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Za dvě minuty od vedoucího gólu se k přímému kopu postavil R.Henčl a vyslal pumelici, která se zastavila až v síti 2:0. Po rychle obdržených brankách se Křetín opět snažil zvýšit obrátky, ale skvěle fungující defenzíva toho domácím příliš nedovolila. Po chvilkové hluché pasáži se znovu rozjela rudenská mašina a slavila i třetí gól - T.Hlavenka po čistém střetu s brankářem uklízel míč do prázdné brány, rozhodčí však se značnou prodlevou odpískal údajný útočný faul a branku neuznal. Blízko třetímu gólu pak byl J.Zelený, který ale v dobré pozici ještě zbytečně hledal nabíhající spoluhráče. V další šanci se po hezké kombinaci ocitl M.Ryšavý, sám před brankařem ale nechal vyniknout domácí jedničku. Téměř totožnou možnost měl před poločasovým hvizdem i R.Henčl, i jeho ovšem brankář domácích vychytal. Úvod druhé půle se nesl ve znamení snahy domácích dostat se na dostřel, jejich snažení mohla ale už v úvodu narušit veleminela brankáře, který se nedohodl s obráncem a na zlatém podnose předložil míč napadajícímu L.Kubečkovi. Ten ale o milimetry domácí klec minul. Ovšem srdce střelce v sobě tento mladičký hráč nezapře - hned ve své další šanci si našel odražený míč a poslal jej tam, kam se sluší a patří - do soupeřovy branky. Po třetím gólu přišla zřejmě zlomová chvíle zápasu - domácí se jak vosy začali slétávat k našemu brankovišti, čtyři minuty nás zmáčkli, ovšem výsledkem byla pouze jedna hlavička těsně mimo a jeden nepříjemný závar v brankovišti. To, že nebudeme pouze bránit třígólový náskok, se jal domácím předvést T.Hlavenka. Naběhl si na dlouhý pas, přeskočil bránícího hráče a hlavou nabídl míč L.Bártovi. Ten se v podobných situacích nemýlí a bombou poslal čtvrtý dáreček do domácí brány. O chvíli později odbyla pátá - L.Kubečka si zopakoval svoji druhou gólovou akci a navlas stejným zakončením zkompletoval hattrick. Pět minut před koncem pak nad křetínským hřištěm zacvrlikal kanár - R.Henčl vyslal do rozhozené obrany J.Zeleného, jehož střela levačkou prošla pod tělem brankáře do sítě po šesté. Hned po rozehrání jsme sice inkasovali, kdy nás za špatné obranné postavení potrestal nejlepší hráč domácích, víc už toho ale Křetín stihnout nemohl. Zasloužené vítězství 6:1 z nás tři kola před koncem udělalo VÍTĚZE 3.LIGY pro ročník 2014.

Pro nezaujatého diváka to muselo být krásné utkání. Hrálo se ve velkém tempu, k vidění byly výborné individuální výkony jak na straně rudenské, tak i křetínské, domácí diváci vytvořili bouřlivou kulisu. Úspěch slavil vynikající týmový výkon celého rudenského týmu, zřejmě nejlepší v sezóně.

Góly FK Rudná: L.Kubečka 3, R.Henčl, L.Bárta, J.Zelený

ŽK: J.Zelený