Úvod » Ostatní události

Rozloučení se sezónou 2014

publikováno 07.03.2015 (aktualizováno 14.03.2015)

22.11.2014 se v rudenském Kulturním domě konalo rozloučení s veleúspěšnou sezonou 2014. FK Rudná v ní vybojovala 1.místo s rekordním ziskem 56 bodů a s mimořádným náskokem na druhý tým soutěže. Ten činil 18 bodů. O skvělém fungování obranné činnosti mužstva pak svědčí nejmenší počet obdržených branek ze všech týmů hrajících soutěže organizovaných pod hlavičkou  MK Blansko. Ve 22 soutěžních zápasech inkasoval tým v čele s brankářem M.Pokorným a stabilní obrannou dvojicí L.Pandula - T. Hlavenka pouhopouhých 30 branek. Nejlepším střelcem týmu byl s 22 góly kapitán L.Bárta, který se s tímto příspěvkem rozhodně neztratil ani v celkovém hodnocení. V tabulce střelců 3.ligy obdsadil stříbrnou příčku a v hodnocení celkovém velmi pěkné 24. místo. Ne všude je však nebe bez mráčku a ten v rudenském podání představuje vystoupení v poháru. Po postupu z 1.kola se totiž  tým nesešel k zápasu kola druhého v Kozárově a musel tak své utkání kontumovat. Nebudu snad mluvit jen za sebe, že doufám, že to bylo poprvé a naposled.

Samotné rozloučení se sezónou pak v sále KD odstartovalo vystoupení rudenských fanynek a jejich variace na téma "trénink profesionálního fotbalisty FK Rudná". Díky vtipně udělaným jmenovkám na dresech hlavních protagonistek bylo jasně patrné, kteří členové týmu se těší největší přízni ženského pohlaví.

V dalším průběhu večera rozdalo vedení týmu drobné upomínkové předměty nejvěrnějším fanouškům. Hráčům samotným pak byla rozdána kolekce mistrovských triček. Zástupci hráčů pak předali nic netušícím členům vedení jako výraz díků za starosti s údržbou hřiště fanouškovské šály FK Rudná.

V roce 2013 byla založena tradice volby nejlepšího hráče sezóny. Anketa prodělala oproti loňsku zásadní změnu v tom, že si nejlepšího ze svého středu volili sami fotbalisté. Historicky druhým vítězem této ankety se po zásluze stal L.Bárta, který v těsném závěsu za sebou nechal L.Pandulu. Tito dva borci si pak pořadí vyměnili v souběžně pořádané internetové ankětě pro fanoušky, kteří hlasovali na našich stránkách.

Po oficialitách se pokračovalo ve volné zábavě a je nutno podotknout, že ta se vydařila stejně, jako celá fotbalová sezona 2014. Popřejme si na závěr hodně sportovního štěstí do té nadcházející, druholigové.

Výsledky ankety Fotbalista sezóny 2014:

1.místo - Lukáš Bárta - 7 hlasů z 15-ti možných

2.místo - Libor Pandula - 5 hlasů

3.místo - Milan Pokorný -2 hlasy

Výsledky internetové ankety fanoušků o nejlepšího hráče sezóny:

1.místo - Libor Pandula - 10 hlasů

2.místo - Lukáš Bárta - 7 hlasů

3.místo - Tomáš Hlavenka a Martin Kunc - 5 hlasů

Krátkou fotogalerii z akce najdete zde.