Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezóna 2015 » 2.liga - články o zápasech

2.kolo - TJ SOKOL Křetín vs FK Rudná 3:2 (1:1)

publikováno 12.04.2015

Utkání s týmem, s nímž se bohužel známe už velmi dlouho, lze s klidným svědomím nazvat derby zápasem. Úvodní hvizd rozhodčího zřejmě domácí příliš neprobral a byla to Rudná, která udávala tempo hry. Nicměně s téměř nulovou efektivitou v koncové fázi. Nebezpečná sice byla pohledná kombinace po ose L.Pandula-J.Zelený-M.Kunc, brankář domácích byl ovšem na místě. Další šance jsme řešili možná až příliš fotbalově a se snahou hrát vše "až do kuchyně". Vrchol rudenského snažení ale  nakonec přece jen přišel - ve dvacáté minutě rozehrál M.Navrátil prudký roh, na jehož konci byl na zadní tyči nehlídaný T.Hlavenka, který uklidil míč bombou do prázdné branky. Dorazit soupeře jsme mohli o minutu později, tečovaný přímý kop L.Bárty ale skončil milimetry vedle tyče. V tomto okamžiku však jako když utne. Domácí se asi definitivně probudili a roztočili takový kolotoč, ze kterého se ještě teď motá hlava a jenž přinesl brzké vyrovnání. Po zmatcích při bránění vznikla uprostřed hřiště dálnice, kterou místní středopolař nepohrdl a umístěnou střelou srovnal. Křetínští chtěli využít euforie a rozhodli se povozit nás pořádně. Znovu a znovu bleskurychle kombinovali u našeho vápna, poukázku na dobrý výsledek však držel ve svých rukách M.Pokorný a nehodlal se jí jen tak vzdát. Předvedl několik výborných zákroků, které nás udržely ve hře. Na konci prvního poločasu už se hra vyrovnala, žádný ze soupeřů si už výraznější šanci nevypracoval. Úvod druhé půle pak byl dílem hororového scénáristy. M.Navrátil byl surově faulován a po hrůzostrašném pádu zůstal hodnou chvíli ležet uprostřed hřiště. Naštěstí se nakonec s pomocí dokázal zvednout a po delší pauze se ještě zapojit do hry. S touhou pomstít se se vrhla Rudná do útočení a byla velice blízko ke vstřelení rozdílové branky. Nejprve J.Zelený po uklouznutí obránce zkoušel své štěstí lobem přes vyběhnuvšího gólmana, míč se ovšem přenesl i přes břevno křetínské svatyně. Že je domácí číslo jedna mužem bleskurychlých reflexů dokázal o minutu později, kdy neskutečně spacifikoval nadvakrát tečovanou pumelici z přímého kopu, jejíž autorství si připsala levačka L.Bárty. Vyrovnané zápasy nezřídka rozhodují detaily a chyby a jednu takovou jsme si v době našeho sílícího tlaku připsaly i my. Špatně pokrytý roh a zbytečná branka na 1:2. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Nicméně jsme nesložili zbraně a téměř v zápětí mohlo být vyrovnáno. T.Hlavenku však v poslední chvíli pozlobil před prázdnou brankou míč, musel si ho nadvakrát zpracovat a moment překvapení byl ten tam. Z obrovské příležitosti byl rázem pouze roh. Při touze vyrovnat jsme otevřeli obranu a domácí čím dál častěji vyráželi k brejkům. Jeden takový skončil rohem, při jehož bránění jsme znovu vstoupili do stejné řeky a udělali navlas stejnou chybu jako při předchozím - 1:3. Do konce utkání v tu chvíli zvývalo 13.minut. Domácí bránili dobře, do zformované obrany jsme se dlouho nemohli dostat. Nakonec však obranná hráz přece jen povolila, po sérii odrazů se míč dostal k M.Navrátilovi, který jej uklidil do sítě - 2:3. V honbě za vyrovnáním nás chtěli křetínští přibrzdit po vzoru ligových týmů a dokopat utkání u rohového praporku, to se jim však mohlo stát osudným. M.Navrátil vyvezl míč, při rodícím se brejku 3 na 2 byl však na půlce bez míče sražen, jenomže bez trestu. Do dobře organizované obrany už jsme se pak nedostali a křetínští si vítězství pohlídali.

Vyrovnané, pohledné a jak už bývá zvykem tradičně vyhecované utkání, v němž byli domácí šťastnějším týmem. Utkání by určitě lépe slušela remíza, Křetín nám však názorně ukázal, jak správně trestat chyby a nedůraz při bránění. Utkáni sledovalo neskutečné množství diváků, kteří dokázali vytvořit velice bouřlivou atmosféru a slovy klasika byli domácím doslova "sedmým hráčem". Klobouk dolů.