Úvod » Sezóna 2015 » 2.liga - články o zápasech

13.kolo - FK Rudná vs TJ SOKOL Křetín 4:4 (2:3)

publikováno 22.08.2015

Hráčská krize pokračuje a tak byl před zápasem na soupisku dopsán M.Stupka, dlouholetá opora A týmu Březové nad Svitavou. Hosté předvedli rázný vstup do utkání a brzy vedli po nedůrazném bránění a nešťastných zákrocích M.Pokorného 2:0. V tuto chvíli to vypadalo na těžké KO. Rozptýlit chmury a rychle snížit mohl J.Zelený, který se dosal do dvou nadějných šancí, ale poprvé mířil po chybě křetínského obránce mimo, podruhé mu gólovou radost zmařil včasným vyběhnutím hostující gólman. Do role střelce se tak znovu obsadil až T.Hlavenka, který opět skvěle načasoval náběh na rohový kop L.Bárty a střelou z první vymetl šibenici. Nadšení ale brzy zkalila nevynucená chyba při bránění a zbytečná branka, znamenající opět dvougólové vedení Křetína. Na dostřel soupeři jsme se dostali chvíli před přestávkou, kdy S.Pandula přesně načasoval přihrávku mezi obráncem a brankářem na J.Zeleného, který pohlednou akci zakončil do prázdné brány.

Druhou půli zahájil prudce střílený rohový kop L.Bárty, který propadl křetínskému obránci mezi nohami, avšak před dotírajícím J.Zeleným jej na brankové čáře zkrotil brankář. Místo srovnání stavu přišel z ničeho nic další trest v podobě čtvrté branky - nakopnutý míč, mířící na naší bránu, nezkrotil M.Pokorný a ten se po sérii odrazů dostal do branky. Studená sprcha zabrnkala na nervy rudenských fotbalistů, kteří ale i po čtvrtém úderu zvedli hlavu. Odměnou za bojovnost jim bylo snížení T.Hlavenky - J.Zelený vybojoval na půlce míč, dlouhým pasem jej předal S.Pandulovi, který přesně našel našeho nabíhajícího obránce. Ten hraje zřejmě v životní formě a svým čtrnáctým gólem v sezóně posunul skóre na 3:4. Neutuchající elán našeho nejlepšího střelce nakonec přinesl i vyrovnání, byť to bylo téměř za cenu zranění. Po rohovém kopu nasadil ke svému typickému výskoku z nějž jej úderem kopačkou do obličeje sestřelil křetínský obránce. Verdikt rozhodčího byl jasný - penalta. K ní se postavil L.Bárta, jenž i přes nesportovní provokace jednoho z obránců zachoval chladnou hlavu a prudkou ránou vyrovnal. Vyhrocené utkání pak dostalo ještě větší grády, delegovaný sudí byl nucen vytáhnout pár žlutých karet a umravnit tak rozčepířené kohouty na obou stranách. Ke konci zápasu už jsme šlapali vodu, dvakrát nás při nebezpečných šancích podržel M.Pokorný. Gólové radosti se však už ani jeden tým nedočkal, po gólové přestřelce se tak oba rivalové do tabulky připsali po jednom bodu.

Tradičně vyhecované utkání, ve kterém je jasně znát, že se oba tými příliš nemusejí. Křetín byl fotbalovější, dlouho sahal po třech bodech. Rudná však nakonec díky bojovnosti doslova vyválčila bod, který má v nastálé situaci téměř cenu zlata

T.Hlavenka 2, J.Zelený, L.Bárta (pk)

ŽK FK Rudná:

S.Pandula, M.Stupka, T.Hlavenka

M.Pokorný - L.Pandula, T.Hlavenka - L.Bárta, M.Stupka - S.Pandula, J.Zelený, L.Zelený