Úvod » Sezóna 2016 » 2.liga - články o zápasech

6.kolo 2.MEVASPORT ligy: BC-ČERVÁNKY Rájec - FK Rudná 1:1 (0:1)

publikováno 14.05.2016

Soupeř proti nám postavil zajímavý věkový mix, ve kterém se snoubila zkušenost starších s dravostí mládí a tato výsledná mozaika působila po celý zápas velice dobře a  kompaktně. Jak se postupem času ukázalo, rudenskou protizbraní mohlo být pouze důsledné vykrývání svěřeného prostoru a obětavost při bránění. Místní díváky mohla do varu přivézt po dvou zajímavých možnostech rudenských rychlá protiakce Rájce, jenže to by musel mít domácí útočník lépe seřízená mířidla - zívající bránu nepochopitelně minul. A tak šla paradoxně do vedení Rudná  - špatný výhoz brankáře hlavou sebral J.Zelený, poslal jej přímo na nohu S.Panduly a ten bombou pod břevno otevřel skóre. Červánky se snažily bleskově odpovědět, za překonaným M.Pokorným se ale rozezněla pouze tyč. Rájec sice do konce poločasu byl mírně lepším týmem, ovšem Rudná skvěle takticky držela domácí v bezpečné vzdálenosti od své svatyně.

To však příliš neplatilo pro úvodní minuty druhé půle, kdy na hřišti řádil rájecký uragán. V těžké pasáži Rudná horko těžko odolávala. V době, kdy největší nápor pominul, přišlo nešťastné vyyrovnání a téměř kopírovalo první gólovou akci utkaní. Nepřesný výhoz M.Pokorného, který nás jinak do a následně i po této smolné vteřince několikrát skvěle podržel,  zachytil domácí středopolař a ránou k tyči vyrovnal. Úspěšné zakončení vlilo do rájeckých nohou novou dávku seběvědomí, jejíž výsledkem ovšem byla pouze znovu nastřelená konstrukce branky. Tentokrát nás po rychlém kontru zachránilo břevno. Domácí v neutuchající snaze vstřelit vítěznou branku pozapomněli na L.Bártu, který po hezké akci pálil těsně vedle tyče. Poté už zápas z rudenské strany připomínal šachovou partii, při které bylo poznat, že se na výsost spokojí s bodem. A jelikož na dobře organizovanou obranu nakonec Rájec skutečně recept nenašel, braly oba týmy  bod za remízu 1:1

Domácí byli mírně lepší, což bylo dáno dobrým pohybem místních mladých pušek. Z rudenské strany naproti tomu výborně takticky odehrané utkání, zejména v obranné fázi. Velmi cenná remíza, z tohoto hřiště se body vozit nebudou.