Úvod » Sezóna 2016 » 2.liga - články o zápasech

7.kolo 2.MEVASPORT ligy: FK Rudná - FC Šebetov 1:5 (0:2)

publikováno 22.05.2016

Kvůli různým okolnostem první (!) zápas na domácí trávě, jenž ovšem příliš radosti nepřinesl. Vyrovnanou první půli střelecky otevřel Šebetov po rudenské chybě v obraně, aby poté odskočil na rozdíl dvou branek po nevídané střele z půlky, která našla svůj cíl v šibenici naší branky. Slibné rudenské šance zůstaly nevyužity.

Nápor v úvodu druhé půle přinesl ovoce v podobě snížení J.Gajdošcha, kterému do prázdné brány předložil míč J.Zelený. Blízko vyrovnání byl vzápětí M.Stupka, který ze sólového nájezdu mířil vedle. Následný faul brankaře na našeho hráče byl oceněn pouze žlutou kartou a ačkoliv měla Rudná výhodu přímého kopu, jeho rozehrání přineslo pohromu, která v konečném důsledku rozhodla celý zápas. M.Pokorný ve snaze rychle vrátit odražený míč do centra dění před šebetovskou brankou trefil prvního protihráče, jenž ihned posílal míč do opuštěné brány. Daleko mimo pokutové území zabránil náš brankář nejhoršímu pouze za cenu zásahu míče rukou a byl po zásluze vyloučen. Do branky si stoupl M.Stupka, který ihned z nařízeného přímého kopu inkasoval. Rudná ve čtyřech neměla šanci na obrat a ještě celkem dvakrát lovila míč ze sítě.

Do zbytečného vyloučení naprosto vyrovnaný zápas, celkové skóre příliš kruté.

Gól FK Rudná:

J.Gajdošech

ČK: M.Pokorný

M.Pokorný - L.Pandula, T.Hlavenka -  L.Bárta, S.Dušek, M.Stupka, J.Zelený - J.Gajdošech, R.Henčl