Úvod » Sezóna 2016 » 2.liga - články o zápasech

11.kolo 2.MEVASPORT ligy: FK Rudná - ARSENAL Lomnice 2:5 (0:4)

publikováno 26.06.2016

S jedním hráčem na střídání proti jasnému favoritovi a lídrovi celé soutěže, to byl těžký úkol, navíc okořeněný neskutečným vedrem. Arsenal hrál chytře, týmově, tvrdě a ačkoliv se rudenská okleštěná sestava snažila, záhy po potrestaných chybách prohrávala 0:4. Skóre, byť v některých aspektech nespravedlivé (šance J.Zeleného, L.Bárty), vydrželo po celý poločas.

V druhém dějství tempo hry znatelně upadlo, i hosté, vědomi si svého dostatečného náskoku, polevili v soustředění a dovolili L.Bártovi snížit. Úspěšnému zakončovateli naservíroval skvělou přihrávku do prázdné branky M.Stupka. V tu dobu už Rudná hrála bez střídání, ze hry musel po dvou nešetrných zákrocích na svá kolena odstoupit L.Pandula. Arsenal pak sice ještě jednou potrestal unavenou obranu Rudné, ovšem poslední slovo měl nakonec domácí kapitán T.Hlavenka. Ten do sítě poslal odraženou střelu a stanovil konečný výsledek v poměru 2:5.

Utkání s nejlepším soupeřem v lize, který je kvalitou úplně jinde a s přehledem musí (a měl by) hrát soutěž nejvyšší. Netrénovaná sestava domácích mu přesto byla poměrně zdatným protivníkem i když většinu druhé půle odehrála doslova jen na morálku. Výsledek rozhodně horší předvedené hry.