Úvod » Sezóna 2016 » 2.liga - články o zápasech

22.kolo 2.MEVASPORT ligy: ARSENAL Lomnice - FK Rudná 2:1 (1:1)

publikováno 22.10.2016

Rozlučka se sezónou 2016 na půdě jistého mistra, takové bylo sobotně-ranní menu. Vyrovnaný zápas brankově otevřela další z řady kuriózních branek, které jsme letos inkasovali - náš odkop nám soupeř vrátil ranou z jedné téměř z hranice vlastního vápna rovnou do branky. Příliš studená sprcha po bez úhony přeživších daleko větších šancích. Vyrovnání na sebe ovšem nenechalo příliš dlouho čekat, J.Zelený vybojoval míč a L.Kalod následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Mohlo být ještě veseleji, ale dobře hrající J.Žahour z blízka minul.

Trefené břevno naší branky po rohovém kopu domácích představovalo rázný vstup do druhého dějství, které bylo jinak z rudenské strany herně lepší prvního. Mezi tyče se však po hříchu příliš míčů nevměstnalo. Nejblíže byl L.Pandula, který ranou z boku trefil boční síť. Do dobré pozice se poté dostal J.Gajdošech, pálil ale pouze do středu branky a připraveného brankáře. Nepřesně mířil i L.Bárta, který předtím dobrým pohybem vybojoval míč ve středu hřiště a namířil si s ním nejkratší cestou k bráně domácích. V posledních minutách mohla Rudná definitivně utkání rozhodnout, L.Bárta byl ale v jasné pozici sražen. Následný přímý kop poslal náš faulovaný hráč po přihrávce J.Zeleného nad. Jak tenká hranice je mezi úspěchem a neúspěchem jsme se znovu přesvědčili vzápětí - domácí brankář poslal expres zásilku směr naše branka, tam míč propadl mezi L.Pandulu a M.Pokorného a za vydatné pomoci domácího hráče skončil v síti. Do konce utkání zbývalo tak málo...

Herně sice podařená rozlučka s v mnoha směrech rozporuplnou sezónou, výsledkově však mohla dopadnout lépe. Bodový export z hříště soupeře byl velmi blízko. Domácí ovšem ukázali, jak velkým týmem jsou a proč po právu vyhráli 2.ligu. Toto je tým, který má na umístění v první pětce první ligy.

Gól FK Rudná:

L.Kalod

M.Pokorný - L.Pandula, T.Hlavenka - L.Bárta, J.Bubeník, J.Gajdošech, J.Zelený - L.Kalod, J.Žahour