Úvod » Sezóna 2017 » Pohár

1.kolo poháru: FK Rudná - SK Kněževes 2006 2:0 (2:0)

publikováno 18.03.2017 (aktualizováno 15.04.2017)

Prokletí prvního kola poháru, které nám již několikrát vystavilo stopku do dalšího pokračování v soutěži, se konečně podařilo prolomit. První půle nabídla divákům slušné tempo, pěkné akce a nakonec dva téměř identické góly po akcích z levé strany hřiště. Jako první se prosadil po střílené přihrávce L.Kaloda J.Gajdošech, dvoubrankové vedení pak přinesla blesková souhra L.Panduly a zakončujícího J.Zeleného. Další šance sice zůstaly nevyužity, hosté M.Pokorného ovšem příliš neprověřili.

Druhé dějství bylo festivalem zahozených šancí v podání Rudné, osmělovat se ovšem začali i hráči Kněževse, kdy zejména po jedné ze skrumáží visel kontaktní gól ve vzduchu - hostům se však do odkryté brány míč dostat nepodařilo. Definitivní jistotu mohl přinést v rámci jednoho stídání L.Kalod, ale ze dvou tutovek se neujala žádná. M.Stupka vzápětí pokračoval v trefování brankové konstrukce, které započal při posledním zápase  - rychlým pokusem z otočky orazítkoval znovu jen břevno. Pro poslední čtvrthodinu zápasu se otevřela útočná stavidla dokořán, Rudná netakticky povolila soupeři hru nahoru-dolů, ovšem brankový rozdíl, stanovený prvním poločasem, se do konečného hvizdu přes několik šancí na obou stranách nezměnil.

Zasloužený postup zejména za výkon v první půli, druhá byla odehrána zbytečně profesorsky.

J.Gajdošech, J.Zelený

ŽK:

M.Pokorný - L.Pandula, T.Hlavenka, - J.Bubeník, M.Stupka, J.Zelený - J.Gajdošech, L.Kalod, S.Pandula