Úvod » Sezóna 2017 » 2.liga - články o zápasech

5.kolo 2.DOZBOS ligy: FK Rudná - SOKOL Šebrov 4:3 (0:2)

publikováno 13.05.2017 (aktualizováno 21.05.2017)

Po dlouhé době a letos teprvé podruhé doma, jakožto i zápas o útěk ze spodku tabulky - toliko předzápasové menu. Hosté zakopáni na vlastní polovině v pevném obranném bloku, kterým neotřásla ani dvakrát nastřelená branková konstrukce. Naopak - dva výlety na útočnou polovinu zakončil Šebrov ukázkově a udělil Rudné lekci z produktivity. Obě akce nesly stejný rodokomen, ve zkratce znázorněný rovnicí: ztráta míče  + chyba v defenzivě + rychlá a účelná kombinace = gól v rudenské síti po zakončení do prázdné branky.

Změna stran přinesla i změnu hry, hned v úvodní minutě se prosadil S.Pandula a snížil. Hosté ovšem oprášili početní příklad z první půle a vzápětí znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Pevný blok Šebrova ne a ne povolit a tak muselo na řadu přijít kladivo T.Hlavenky - naběhl si na aut S.Panduly a tvrdou hlavičkou do šibenice vystřelil další snížení. Konec zápasu se rychle blížil a Rudná stupňovala svoje tempo. To ještě zvýšilo vyrovnání J.Gajdošcha, jenž se prosadil střelou z hranice vápna. Rudná se totiž nechtěla spokojit s bodem a nápor vygradovala v posledních minutách. Nejprve sice S.Pandula nevyužil pobídku J.Zeleného při samostaném úniku, další spolupráce této dvojce již úspěch přinesla a S.Pandula zblízka dokonal velký obrat.

Tvrdě vyválčené tři body s výborně defenzivně organizovaným soupeřem, zejména díky rapidně zlepšenému výkonu ve druhé půli. Tým ukázal velkou vůli po vítězství.

S.Pandula 2, T.Hlavenka, J.Gajdošech

ŽK:

M.Pokorný - L.Pandula, T.Hlavenka - J.Bubeník, J.Gajdošech, M.Stupka, J.Zelený - L:Kalod, S.Pandula