Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezóna 2017 » 2.liga - články o zápasech

9.kolo 2.DOZBOS ligy: FK Rudná - FC Světlá 5:2 (3:0)

publikováno 10.06.2017

I díky výborného výkonu hostujícího týmu sehrála Rudná své nejpovedenější utkání letošní sezóny. Světlá v úvodu nejprve dvakrát nedokázala potrestat hrubice v domácí defenzivě, aby poté sama třikrát inkasovala. Do listiny střelců se po spolupráci s M.Ryšavým jako první zapsal utěšenou střelou k tyči J.Bubeník. Vzápětí ho napodobil dobrým náběhem na rohovým kop M.Navrátil. S třetí brankou přispěchal L.Kalod, který se probil hostující defenzivou a svou pouť z poloviny hřiště zakončil rychlou střelou podél nohou brankáře.

3:0, komfortní vedení do druhé půle, přesto Světlá zápas nezabalila. Vystupňovala tempo, míč se ovšem znovu zatřepetal v její síti - L.Kalod si zpracoval dlouhý nákop a tvrdou střelou na zadní tyč poslal Rudnou do čtyřgólového trháku. Až poté se dočkali i hosté. Ve třech minutách přikovali Rudnou na její obranné polovině, ta nezvládla sérii obranných odkopů a po jednom z nich přišlo zbytečné snížení na 4:1. Utkání tak dostalo nový náboj. Ten ještě znásobil M.Stupka - na polovině hřiště si zpracoval míč, ve vzduchu si jej posunul a raketou po trajektorii břevno-zem-síť vrátil Rudné čtyřgólové vedení. Světlá ještě jednou dokázala kontrovat a jeden ze svých útočných výpadů korunovala další brankou. Víc už jí ovšem dovoleno nebylo, domácí si závěr utkání pohlídali.