Úvod » Sezóna 2017 » 2.liga - články o zápasech

14.kolo 2.DOZBOS ligy: FK Rudná - FC DYNAMO Čížovky 3:2 (1:0)

publikováno 26.08.2017

Vyrovnané a pohledné utkání provázela v úvodních minutách lehká nervozita na domácích kopačkách, která nejprve nabídla několik šancí hostům, aby nakonec zabránila T.Hlavenkovi potrestat minelu soupeřova jinak vynikajícího brankáře. Brankově tak úvodní poločas zhruba v jeho polovině otevřel po spolupráci se S.Pandulou M.Navrátil dobře utaženou střelou na zadní tyč. Vzápětí v dobré pozici pálil L.Pandula, ale dvakrát za sebou mu nastavil svá záda jeden z hostujících obranců.

V druhé půli nejprve zazvonili tyče na obou stranách - prvními neúspěšnými střelci byli po krásné spolupráci hosté, stejnou mincí odpověděl po sklepnutí S.Panduly T.Hlavenka. Přesněji hráči Dynama mířili o chvíli později, kdy se jim podařilo zužitkovat jejich největší zbraň, dlouhé nákopy na vysokého útočníka - po jeho sklepnutí na nabíhajícího spoluhráče doskotačil poskakující míč za brankovou čáru. Pak ale přišly chvíle M.Darma. Nejprve po náběhu za obránce zužitkoval vynikající spolupráci na jeden dotek po ose L.Zelený-M.Navrátil, podruhé se S.Pandulou vyšachovali obranu i s brankářem - střela do prázdné branky, vedeme 3:1. Zdramatizování utkání ještě pomalou reakcí na náběh po rohovém kopu připustil J.Zelený, víc už ale hostům dovoleno nebylo. Možná trochu nečekané ale zasloužené tři body zůstavají doma.