Úvod » Sezóna 2020 » 3.liga - články o zápasech

16.kolo 3.VM-IZOLACE ligy: SK MORAVAN Svitávka - FK Rudná 2:0 (0:0)

publikováno 04.10.2020

Ani ve druhém vzájemném zápase Rudná se Svitávkou neuspěla a z prosívky u jedné ze známých Löw-Beerových vil odjíždí bez bodu. Rudenští byli Moravanu vyrovnaným soupeřem, zejména v první půli měli více gólových šancí, žel trefit prostor mezi třemi tyčemi jim nebylo souzeno. Paradoxně tak 2 bravurní zákroky musel vytáhnout do branky po delší pauze vracejivší se M.Pokorný, který likvidoval nadějné pokusy Svitávky v její nejsilnější pasáži mezi 20. a 25.minutou. Poločas skóre tedy 0:0.

Druhou půli rozhodla 39.minuta a šťastný gól domácích - útočník Moravanu atakoval po nepovedeném odkopu rudenských na hranici pravidel v souboji o snášející se míč T.Hlavenku, který následně zboural M.Pokorného - na druhého dorážejícího hráče už zívala zcela opuštěná brána. Definitivně o třech bodech pro Svitávku rozhodla 53.minuta a krásná střela z přímého kopu, která prolétla klubkem těl před M.Pokorným. Dvojboj utkání na hřištích soupeřů tak rudenští zahájili porážkou.