Úvod » Sezóna 2021 » 3.liga - články o zápasech

9.kolo 3.VM-IZOLACE ligy: FK Rudná - FC SAMPDORIA Poříčí 2:0 (1:0)

publikováno 07.07.2021

Poslední zápas jarní části sezóny s posledním týmem ligové tabulky - to byl program sobotního dopoledne. Hosté ve značně mladém složení byli na zápas natěšeni a snad poprvé se stalo, že byli na hřišti přítomni dříve, než rudenští. Co soupeři chybělo ve zkušenostech, to doháněli přiměřenou tvrdostí (nezaměňovat se zákeřností) a tak byli diváci svědky utkání plného osobních soubojů. Do branky se postavil při absenci brankářů L.Bárta a svým čtením hry byl jedním z pilířů úspěšného průběhu. Pomyslné otvírání konzervy s brankovým účtem ukončil v 15. minutě po pěkné spolupráci na jeden dotek se Z.Dvořáčkem T.Hlavenka. Zahazování následných šancí však potřebný klid na kopačky domácích nepřineslo.

Druhá půle začala náporem Rudné a druhou brankou v síti Sampdorie, kdy J.Zelený patičkou vyzval ke skórování T.Křapa. Na branku hostů, kteří mezitím orazítkovali břevno, se poté valil jeden útok za druhým, bohužel bez gólového efektu.

Rudná si po vítězství 2:0 připsala další 3 body a jarní část sezóny ukončila s pozitivní bilancí 6 vítězství, 0 remíz a 3 porážky a drží průběžné čtvrté místo ligové tabulky.