Úvod » Sezóna 2021 » 3.liga - články o zápasech

12.kolo 3.VM-IZOLACE ligy: FPO Blansko - FK Rudná 3:3 (2:0)

publikováno 06.09.2021

Třetí podzimní kolo a v brance Rudné třetí brankář - tentokráte vyšla karta na L.Bártu a díky jeho několika skvělým zákrokům nebyl úvod utkání vyslovenou pohromou. Rudná si na blanenský umělý povrch zvykala pozvolna a když už to vypadalo, že vyrovnala hru, domácí dvakrát udeřili. Nepříznivý stav mohl ke konci poločasu zmírnit M.Kunc, ve 100% šanci ovšem zívající branku přestřelil. Celkově ale poločasová ztráta 0:2 byla ještě milosrdná, domácí byli jasně lepší.

Do druhé půle však jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo. Rudná převzala iniciativu, jejíž první vlaštovkou byla branka M.Navrátila z přímého kopu - umístěnou střelou potrestal náš nejlepší hráč faul na J.Vašíčka. Za dvě minuty pak bylo vyrovnáno, tvrdou střelu J.Vašíčka usměrnil do brány J.Žahour. Obrat dokonal ten, co jej začal - M.Navrátil se po přihrávce T.Křapa otočil na pětníku a z úhlu přostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rudná mohla směle zahlásit "hotovo, otočeno". A mohlo být i lépe - T.Křap trefil tyč, T.Hlavenka neproměnil sólový nájezd... A tak přišlo to, co asi přijít muselo. V posledních 3 minutách Rudná vyklidila pole, L.Bárta ještě reflexivně vyrazil dobře utajenou střelu, ale na poslední ránu utkání byl už krátký - domácí útočník tečoval i za cenu ohrožení svého mužství tvrdý pokus svého spoluhráče mimo dosah našeho brankáře.

Škoda, že Rudná prospala první půli. Za odlišný průběh obou poločasů si však domů odváží bod za zaslouženou remízu.